Po boku své přítelkyně Lucie Šafářové se po čase opět ukázal ve městě svého domovského prostějovského klubu. I když jen na autogramiádě. Tomáš

Berdych se dostává ze svého zranění svalu levé nohy a pomalu začíná myslet na grandslamový turnaj v Paříži, který odstartuje tuto neděli.

„Zranění se lepší, teď záleží, co s tím udělá nějaká zátěž, ale Paříž bych chtěl stihnout,“ optimisticky vzkazuje českým tenisovým fanouškům. Velké cíle si ale nedělá.

„Já nejsem ten, který by vykřikoval nějaké velké cíle, chci do toho jít zápas od zápasu a udělat nějaký slušný výsledek,“ říká rodák z Valašského Meziříčí.

Jaký je aktuální stav vašeho stehenního svalu?

Když ta noha bude dobrá a budu moci jet, tak to bude bez problému. Zatím to vypadá dobře, tak uvidíme, co další sportovní zátěž.

V případě absence na Roland Garros jste připraven nastoupit na prostějovský challenger?

Určitě je tu taková varianta, že kdybych nehrál v Paříži, odehraji v Prostějově nějaké zápasy. To je ale ještě daleko a já doufám, že Paříž vyjde.

Nebojíte se tréninkového výpadku?

Tréninkový výpadek moc neřeším. Když noha nebude dobrá, tak prostě do Paříže nepojedu a bude jiný program.

Co říkáte na obsazení turnaje v Prostějově?

Určitě je to hodně dobré. Já jsem tu hrál vloni a i tehdy si myslím, že byl turnaj perfektně obsazený. Ono to na jednu stranu vypadá, že ten termín není úplně ideální. Ale když člověk překlene stres, aby tam vůbec nějací hráči byli, tak to může být opravdu hodně nabité. Právě díky divokým kartám pro hráče z Rolland Garros. Já jsem měl možnost zažít letos podobnou sérii v Americe. Vypadl jsem v Indiana Wells a letěl jsem na turnaj stejné kategorie na Floridu a ten turnaj byl nesmírně kvalitně obsazený. Taky by si někdo řekl, kdo tam vůbec může přijet, ale nakonec se ti hráči objeví.

Je v Česku prostor, aby tu vznikl velký tenisový turnaj, třeba kategorie ATP?

Co zhruba tak nějak ze zákulisí vím, tak si myslím, že to je hodně náročné. Aby se to sem povedlo vrátit. Hlavně po tom, co bylo v Ostravě. Nejsme zase tak velká země, abychom tu mohli mít velký turnaj, protože je to fakt šíleně náročné. Ale pro nás je prostějovské Czech open podle mě úplně dostačující a že by si lidi fakt měli vážit těch hráčů, co tu budou a které můžou vidět. Určitě se tu bude hrát jeden z nejlepších tenisů u nás.

Na prostějovském Masarykově náměstí jste si zahrál tenis i v jeho elektronické podobě. Jak vám to šlo?

Já jsem přes ty hry, takže mě to baví. Ne, že bych hrál zrovna tenhle tenis, ale na počítači se občas vyblbnu i sám. To je mi blízké.

Potkávali jste se s Radkem Štěpánkem na oddělení u docenta Koláře v Praze?

Ne, on byl zraněný nějak dřív. A já jsem navíc do Prahy ani nejel. Měl jsem štěstí, že byl zrovna na Moravě, takže jsme se s docentem Kolářem potkali v Prostějově.

Miroslav Mazal, Martin Dostál

AKTUÁLNĚ:Berdych trénuje a letí do Paříže