FBC Playmakers Prostějov - FBC Přerov 4:5

V utkání se zprvu Playmakerům nedařilo vůbec nic. První třetina byla sice vyrovnaná a o něco více ze hry měl právě Prostějov, prostřední dějství bylo ale z jeho pohledu hororové. Playmakeři totiž začali pouštět soupeře do šancí a ten je s radostí využíval. Brzy to tak bylo 0:4 a frustrace prostějovského celku byla na místě.

Pak si ale řekl o slovo Kamil Pán. Během jediného střídání dvěma góly snížil a rázem bylo z pohledu Playmakerů o co hrát.

Nakonec však zůstali bez bodů, i když utkání pořádně zdramatizovali. Ve chvíli, kdy snížili na 3:4, soupeř zase o jeden gól odskočil. A na více než stáhnutí manka zpět na jednu branku se nakonec parta kolem kapitána Michala Konečného nezmohla.

Právě kapitán měl v úplném závěru nemálo smůly, když při power-play měl na holi srovnávací gól. Vyhlášenému střelci se však v utkání nedařilo: přestřelil.

Statistiky
Třetiny: 0:0, 2:4, 2:1
Přesilové hry: 0:0
Branky: 3 Pán, Janeček
Sestava: Vybíral - Sobecký, Pekař, Štefanik, Vychodil - Pán, Konečný, Janeček - Heinisch, Brumlík, Matoušek

FBC Playmakers Prostějov - FBC Šternberk - 4:4

Na tohohle soupeře Playmakeři nevzpomínají v dobrém. Měsíc zpátky s ním po prvních čtyřech minutách prohrávali 0:4 a nakonec byli rádi za bod. A do určité míry Prostějov zažil podobný začátek. Už po tři čtvrtě minutě prohrávali.

Tentokrát se však nadechli Playmakeři k náporu a začali soupeře drtit. Nejprve dal klid spoluhráčům Kamil Pán s Michalem Konečným, na 3:1 zvyšoval sváteční střelec ránou do růžku Jakub Matoušek. A aby toho nebylo málo, další branku přidal prostějovský kapitán. Prostějov byl na koni a v tu chvíli se zdálo, že už ho nic o vítězství nemůže připravit.

Jak se ale ukázalo, nebyla to pravda. Ještě ve druhé třetině po tlaku do brány dvakrát Šternberk snížil a v té třetí dokonce vyrovnal. Prostějov načas jakoby duchem odešel do šaten: nohy pořádně neposlouchaly, Playmakeři najednou měli problém dostat se do šancí.

A trápení bylo na světě. Po polovině závěrečné periody se ale opět tým z Prostějova tvořený především mladými a běhavými hráči vzchopil k náporu a Šternberk první i druhá pětka zatlačily do hluboké defenzívy. Branku už však nečetní diváci neviděli. Přestože k ní měl blízko i Šternberk, který se ke konci zápasu soustředil hlavně na rychlé protiútoky.

Statistiky
Třetiny: 0:1, 4:1, 0:2
Přesilové hry: 0:2, Využití: 0:1
Branky: 2 Konečný, Pán, Matoušek
Sestava: Vybíral - Sobecký, Pekař, Štefanik, Vychodil - Pán, Konečný, Janeček - Heinisch, Brumlík, Matoušek