I nadcházející víkend uspokojí fanoušky nejpopulárnějšího plážového sportu. Ve sportovním areálu Beach Sport v Anenské ulici u prostějovského akvaparku proběhne Kooperativa Cup, ženský turnaj série B. O nedělní finále se popere 24 dvojic z celé republiky. Mezi nimi i třináct hráček z první třicítky žebříčku ČR.

Z účastnic prostějovského turnaje je v něm nejvýš libero šestkového Olympu Praha – Lenka Háječková, které patří 9. příčka. Ta utvoří dvojici s Kateřinou Tychnovou, vítězkou mistrovství Evropy do 23 let z roku 2003, a do turnaje vstoupí jako nasazené jedničky.

Sestry Chalcarzovy tentokrát nebudou hrát spolu

Na plážových kurtech se objeví i sestry Chalcarzovy, které minulý víkend v Prostějově vyhrály druhý turnaj seriálu S Poštovní spořitelnou do finále. Tentokrát ale nebudou hrát spolu.

Opora šestkového UP Olomouc Petra Chalcarzová utvoří dvojici s Evou Weissovou. Tedy hráčkou, která získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy do 23 let v roce 2007. Ve startovní listině jsou nasazeny jako číslo 4. Adéla Chalcarzová si zahraje s Annou Šulcovou.

Domácí klub Beach Sport Prostějov budou zastupovat sestry Barbora a Kateřina Korhoňovy.

Turnaj odstartuje v sobotu v 9.00 kvalifikací a vyřazovacími boji. Ty se budou hrát v klasickém pavouku na dvě prohry. V neděli spolu změří síly osm nejlepších dvojic. Semifinále je na programu přesně v poledne, finále pak o hodinu později.