Navázat na cenné vítězství ze severu Čech. Takovou touhu mají basketbalisté BK Prostějov před druhým semifinálovým duelem ligové soutěže, který hrají dnes od 18.00 hodin na vlastní palubovce s Děčínem.

„Vyhrát podruhé za sebou a vést v sérii dva nula, to by znamenalo opravdu velký krok do finále. Tímhle směrem však hráči nesmí uvažovat. Naopak musí jít do zápasu s čistou hlavou a maximálním odhodláním znovu podat co nejlepší výkon,“ nabádal trenér Orlů Miroslav Marko.
V bitvách se silným soupeřem, proti němuž se však hanácké legii letos hodně daří, sází především na bohaté zkušenosti svých svěřenců. „Máme dostatečně ostřílený tým na to, aby letošní semifinále zvládl. Naznačilo to hned úvodní vzájemné utkání a pokud stejně kvalitní práci zopakujeme i v dalších soubojích, není se čeho bát,“ přemítal Marko.

Neobává se ani loňského a předloňského mementa ze semifinálových bitev proti Kunínu. „Kluci si na ta dvě vyřazení určitě vzpomínají a dají si velký pozor, aby se podobný výpadek tentokrát nekonal. Já osobně jim tehdejší ztráty slibného vedení nepřipomínám. Jak jsem řekl, na to prostě nelze zapomenout,“ říkal prostějovský kouč. Do druhého měření sil dnes vyšle kompletní mužstvo. „Všichni jsou zdravotně v pořádku, pouze Robert Tomaszek ještě dochází na rehabilitace s bolavými zády. Ani on však na hřišti chybět nebude,“ ujistil Marko.