Orli se na liberecké palubovce prosadili hlavně díky výborné střelbě. Po divokém výsledku teď už mají jisté třetí místo pro play off a dál útočí na druhý Děčín.

Hanákům chyběli kapitán Czudek (střevní chřipka), pivot Tomaszek (potíže se zády) a křídlo Kudelin (čekal v Bratislavě na víza – naštěstí úspěšně). Absence tří stabilních borců se projevila především v první půli, kdy hosté špatně bránili, dovolili severočechům nastřílet za dvacet minut plných padesát bodů!

Naštěstí po změně stran začali domácí fyzicky odpadat, favorizovaní Orli se záhy dostali do vedení a to pak s blížícím se závěrem systematicky zvyšovali až k jednoznačnému vítězství. Skvěle přitom stříleli z dálky, když z osmadvaceti trojkových pokusů trefili plných patnáct!
Miroslav Marko, trenér BK Prostějov: „V první půlce jsme my velmi špatně bránili a soupeř naopak výborně útočil. Po přestávce se karta obrátila hlavně díky tomu, že můžeme protáčet víc hráčů než Liberec. Ten tak doplatil na únavu, zatímco my pravidelnou rotací sestavy dospěli k očekávanému úspěchu.“
Informace před dalším zápasem Orlů v Ústí včetně rozboru tabulkové situace přineseme v zítřejším PV deníku.

Liberec – Prostějov 87:106 (50:48)

Čtvrtiny: 27:28, 50:48, 64:69. Rozhodčí: Macela, Vrážel a Rozsypal. Fauly: 24:27. 5 chyb: 40. Landa – 38. Šoška, 40. Nečas. TH: 34/23:29/23. Trojky: 21/6:28/15. Doskoky: 27:32. Diváků: 453. Nejlepší hráč: Nečas. Body – Liberec: Kraus 25, Černošek 17, L. Tóth 13, Bohunický 9, Kovanda 8, Pastyřík 7, Landa 5, T. Tóth 3. Prostějov: Bryan 18, Crisp 17, Stuchlý 15, Novák 14, Nečas 13, Butler 8, Pavlík a Šoška 7, Jurečka 4, Pumprla 3.