Šestí skončili mladí Orli už po základní části, čímž šli do play off z nepříliš výhodné pozice. Přesto narazili na Opavu coby poměrně přijatelného protivníka, ovšem v sérii na tři vítězné zápasy svůj letošní stín nepřekročili. Na severu Moravy podlehli 78:81 a 55:79, doma pak v nešťastném (a nakonec rozhodujícím) duelu 78:80 po prodloužení.

„S výjimkou druhého utkání v Opavě byla celá série naprosto vyrovnaná. Opakovala se však situace z dlouhodobé fáze, kdy jsme hned osm z jedenácti prohraných střetnutí ztratili minimálním rozdílem do čtyř bodů,“ pustil se do neradostného hodnocení trenér staršího dorostu BK BCM Peter Bálint.

Vzápětí kousl do kyselého jablka ještě hlouběji. „Tolik těsných porážek samozřejmě nebylo náhodných. Jejich hlavním důvodem přitom byl špatný přístup kluků k basketbalu, který neodpovídal vytvářeným oddílovým podmínkám. Chlapci prostě sportu nedávali to, co by měli, jejich zaujetí nebylo adekvátní.Tím mě hodně zklamali a čtvrtfinálové vyřazení z play off si v podstatě zasloužili,“ kritizoval Bálint.

Neuvažoval při tak velké nespokojenosti se svými svěřenci o změnách v hráčském kádru? „Samozřejmě ano, jenže sehnat kvalitní borce je v téhle věkové kategorii značný problém. Posily jsme zkrátka nenašli, museli jsme vsadit na stávající tým a ten se ani v rozhodující části soutěže nezvedl. Je to jasný neúspěch, z kterého se všichni musíme poučit,“ zdůraznil kouč.

S výjimkou úvodní sezony po vzestupu prostějovského basketbalu se staršímu dorostu BK nedaří proniknout mezi elitní české kvarteto. „Přitom podmínky v klubu k tomuto cíli každoročně směřují, takže rozhodně máme co napravovat,“ doplnil Bálint.