Po zápase se ulevilo nejen fanouškům, ale především trenérovi Zbyňku Cholevovi. „Tohle jsem ještě nezažil. Ten pocit je podobný tomu, jako když hrajete finále. Je to radost.,“ popsal své dojmy prostějovský kouč, jehož svěřenci podali lepší výkon než v prvním duelu.

„Bylo to těžké. Nenacházíme se v nejsilnější sestavě, Hradec to vycítil a chtěl postoupit. Jsem rád, že jsme se oproti prvnímu zápasu zvedli v obraně. Přeskákali jsme Hradec pod košem. V útoku už nám nedělali takové problémy.

Po remíze na Hané zápas začínal od nuly. Prostějov měl dobrý vstup a v první čtvrtině si vybudoval desetibodové vedení. Poté však Hradec začal náskok snižovat a o poločase vedli Hanáci už jen o pět bodů.

Prostějované po skvělém výkonu přetlačili Viktorii Žižkov a slaví tři body.
Černá série skončila. Prostějov vyhrál nad Viktorií Žižkov

Dotahování domácích pokračovalo i po přestávce a do poslední čtvrtiny zápas vstupoval za stavu 56:55 pro Orly. Třetí čtvrtinu ale Prostějov zvládl lépe a vyhrál ji 22:13, což znamenalo konečnou výhru o deset bodů.

„Těžili jsme z toho bodového polštáře, který jsme vybudovali v první čtvrtině. Potom se soupeř několikrát dotáhl, ale následně jsme to vždy opětovali, takže nikdy nešli do výraznějšího náskoku. To bylo rozhodující,“ uvědomoval si Choleva.

K vítězství Prostějov táhli především Marek Sehnal, který si připsal 17 bodů a Rayshawn Simmons, který nastřílel 14 bodů a k tomu přidal i 11 doskoků. Celkově si dvojciferný výsledek připsalo hned pět hráčů.

„Simmons hrál velmi dobře stejně jako v prvním zápase. Ale všichni si odvedli svoje. Důležité bylo, že i přes zvrtlý kotník v prvním zápas nastoupil Souček. Stejně tak Martin Novák, který bránil Peterku,“ vyjmenoval největší hvězdy zápasu prostějovský lodivod.

Královští sokoli Hradec Králové – BK Orli Prostějov 68:78 (12:22 36:41 55:56)

Nejlepší střelci: Peterka 20, Malý 13, Šírek 10 - Sehnal 17, Simmons 14, Souček a Dokoupil 13. Rozhodčí: Kučera, Linhart, Salvetr. Fauly: 16:22. TH: 19/11:17/13. Trojky: 7:7. Diváků: 250.

Autor: Ondřej Kašlík