Hned úvod zápasu vyšel lépe Hanákům. Nečas s Bohačíkem dělali Pardubicím velké problémy a rychle pomohli Orlům odskočit až na třináct bodů. Východočeši do konce desetiminutovky dokázali jen kosmeticky snížit na 12:24.

Ještě větší dominanci předvedli Orli ve druhé části. Soupeřovi nadělili rovnou třicet bodů a sami inkasovali jen třináct. Prosazovat se začal Jan Kratochvíl za asistence Jaromíra Bohačíka. Poločasové manko Pardubic se vyšplhalo na dvacet devět bodů a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

Teprve třetí desetiminutovka přinesla vyrovnanou hru. Prostějov už neměl potřebu se nikam příliš hnát. Pardubice sice předvedly zlepšený výkon, ale na srovnání to absolutně nestačilo. Naopak před závěrečnou části vedli Hanáci 74:44.

Samotný závěr už nepřinesl žádné drama. Cholevovi svěřenci si zisk medaile nenechali vzít. Pardubice sice dokázaly své manko snížit, ale jen o devět bodů. Orli tak jasně zvítězili 86:64 a v sobotu je čeká boj o zlaté medaile s basketbalovým velikánem Nymburkem.

BK JIP Pardubice – Ariete Prostějov 64:86 (12:24, 25:54, 44:74)

Nejlepší střelci: Nelson a Peterka 15, Faifr a Sanders 7 – Bohačík a Bratčenkov 17, Švrdlík 12, Kratochvíl 11. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Kučera. Fauly: 14:17. TH: 15/18 – 4/6. Trojky: 3:8.