Tým z druhé ligy se nečekaně probojoval mezi finálovou osmičku.

„O Valašském Meziříčí toho zase tak moc nevíme. V týmu mají ostřílené hráče i mladíky. Je to, ale mužstvo z druhé ligy, takže si myslím, že bychom zápas měli v pohodě zvládnout i bez speciální přípravy. Pokud ne, tak by to bylo opravdu tristní," řekl k dnešnímu soupeři trenér Prostějova Zbyněk Choleva, ale zároveň zdůraznil, že nechce soka podcenit: „Důležité bude nepodcenit tento tým a zvládnout čtvrtfinále."

Prostějovu se v Českém poháru v poslední době příliš nedaří. Naposledy dovezl medaili před čtyřmi lety. Nyní by se to mohlo změnit.

„Letošní los je opravdu skvělý. Pokud se nestane něco nečekaného s Valašským Meziříčím tak bychom měli jít dál. V semifinále by nás pak čekal někdo z dvojice Děčín Pardubice. Oba týmy jsou oslabené a pro nás hratelné. Doufám, že budeme v plné síle, abychom to využili," popsal předpokládaný průběh poháru Choleva.

Pardubice, nebo Děčín? Od obou to bolí stejně

Své svěřence nemá v úplné zdravotní pohodě, ale většina by nastoupit měla.

„Bohačík má problémy s kotníkem, ale už trénuje. Myslím si, že by do hry měl naskočit. Nečas má dlahu na prstě, ale to zrovna pro něj není překážka. Ten bude hrát určitě. Obejít se budeme muset bez Prášila, ten má natažená třísla. Jinak jsme všichni," vyjmenoval Choleva své marody.

Úspěch ve čtvrtfinále s druholigovým týmem je pro extraligové Orly prakticky povinností.

V semifinále by pak měli naskočit proti již známějším celkům Děčínu nebo Pardubicím.

Trenér Choleva však nechce předem říct, kdo by mu jako soupeř víc vyhovoval: „Nevybíráme si. Od obou to bolí stejně. Pardubice hrají velmi dobře. Děčín si musí napravit reputaci ze zápasů s námi a Svitavami. Já bych nevybíral."

Nadějné vyhlídky: finále na jeden zápas

Pokud by se Prostějovu podařilo projít až do finále, tak jej tam s největší pravděpodobností čeká nejlepší český tým Nymburk.

Finále se ale hraje jen na jeden zápas a v něm by mohli Orli uspět.

„Byla by to obrovská výhra," zasnil se Choleva, avšak okamžitě střízlivě dodal:

„Nymburk je ale skvělý tým a on si nenechá uloupit výhru v Českém poháru. Určitě dá do zápasu všechno. V lize odpočívají a hrají s jinou sestavou. Na pohár se nikdo šetřit nebude. Nymburk ukáže svou sílu a hrát s nimi bude super těžké. Rozhodně to bude dobrý zápas. Teda pro toho kdo se do finále dostane. Doufám, že to budeme my."

Čtvrtfinálový duel mezi Prostějovem s Valašským Meziříčím začne ve čtvrtek v 15 hodin v Českých Budějovicích.