„Na klání se soupeřem z Přerova jsme se těšili, vše nasvědčovalo, že se po dlouhé době budeme moci poměřit s týmem na podobné úrovni. Z počátku vše vypadlo, že výhra by nám neměla utéct,“ začal své hodnocení prostějovský trenér Vlastimil Volčko.

Domácí tým vedl v poločase o čtrnáct bodů a možná i proto nastoupil do třetí čtvrtiny laxně. Naopak Přerované se nevídaně zvedli.

„V prvním poločase jsme nedůslednou obranou při doskoku dostávali koše z druhých pokusů, v útoku byla naše hra individuální se špatnou úspěšností střelby z větší vzdálenosti. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili s důslednější obranou a týmovým pojetím hry,“ ohlédl se hrající trenér TBS Sokol Přerov Tomáš Fridrišek.

Stíhací jízdu hostů táhli Roman Menšík s Rostislavem Děrdou, k výbornému celoplošnému výkonu se rozehrál rozehrávač Michal Krčmář, který v posledních vteřinách dokonale nahradil trápícího se nejlepšího trojkaře soutěže Leitkepa. Právě Krčmář poslal zápas tříbodovou střelou po sehraném signálu do prodloužení.

„Chtěl bych vyzdvihnout jeho výkon. Dobrou organizací hry a bojovností v obraně vedl tým správným směrem,“ chválil Tomáš Fridrišek.

Šestnáct bodů v prodloužení

V laufu hrající Přerov pak ovládl prodloužení a doslova tak vykradl Národní sportovní centrum.

„My jsme v důležitých chvílích vyrobili několik zbytečných ztrát a sázeli na dalekonosné střely, které čím dál méně nacházely svůj cíl. V prodloužení jsme inkasovali šestnáct bodů! S takovým přídělem se vyhrát nedá. Nedařilo se našim nejzkušenějším borcům, a to rozhodlo,“ doplnil Vlastimil Volčko.

Přerovští sokoli tak v předčasném souboji o prvenství v soutěži a možný postup do 2. ligy zvítězili a jsou blíže triumfu ve skupině o 1. - 6. místo Středomoravské ligy. Rozhodne ale až odveta v Přerově, která je na programu 11. března v sokolovně. Už tento pátek by pro sokoly měla být snadnou kořistí Mohelnice, kterou přivítají ve 20:45.

„Soupeři gratulujeme, v nastaveném čase projevil více bojovnosti a klidu v zakončení. O to víc budeme motivovaní na odvetu v Přerově – máme co vracet,“ uzavřel prostějovský kouč Volčko.

TJ OP Prostějov – TBS Sokol Přerov 80:86 po prodl. (21:10, 41:27, 57:47, 70:70)

Body: Malčík 25, Nenál 16, Medek 16, Jenčík 15, Svoboda 8 – Menšík 28, Děrda 24, Krčmář 19, Řeháček 7, Fridrišek 5, Leitkep 2, Kafka 1.

Rozhodčí: Vildová, Kapl. Fauly: 24:19. Trojky: 7:7. Trestné hody: 7/21 – 19/29.