„Na Olomouc se připravujeme jako na kohokoliv jiného. Rozhodně nechceme nic podcenit. Je to sice prvoligový tým, tedy o stupeň pod námi, ale už několikrát došlo k různým překvapením. To my nesmíme dopustit," zdůraznil prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.

Kouč Orlů také varoval před některými hráči Olomouce: „Víme, že Sedlák, Andrés a Moravec mají zkušenosti z NBL, takže si musíme opravdu dávat pozor. Náš tým je však dost zkušený a měl by to zvládnout."

Výhodou pro prostějovské basketbalisty je i blízkost soupeřova hřiště. „Je dobře, že to máme za rohem. Myslím si, že extraligový tým přiláká do Olomouce diváky a snad bude dobrá atmosféra. Byl bych rád, kdyby obě mužstva odehrála dobrý basketbal a samozřejmě my vyhráli. Rozhodně chceme postoupit dál," dodal Zbyněk Choleva.

„Pro Olomouc to bude dobrý kontakt s nejvyšší soutěží 
a pro nás snad vítězný, postupový zápas," přeje si Choleva.

Konfrontaci s předním českým basketbalovým celkem už netrpělivě vyhlíží také kouč Olomouce Vlado Paunovič. „Hodně se těším. Chceme si to proti jednoznačnému favoritovi užít. Bude to pro nás vynikající trénink," nabídl svůj pohled na derby srbský trenér a doplnil: „Bude to velice zajímavé. Budeme chtít hrát pro diváky dobrý basket."

Duel soupeřů z Hané začne v úterý od 19 hodin v olomoucké Čajkaréně.