Domácí Synthesia dala zapomenout na svoji nepovedenou sérii (z pěti zápasů v řadě na cizích palubovkách vytěžili jediné vítězství), a dotáhla zápas před zraky více jak dvanácti set diváků do vítězného konce. Asi vůbec největší podíl na tom mělo trio v domácím dresu, Šteffel – Payne – Sanders, kteří se celkem postarali o více jak ¾ všech bodů Pardubic!

Domácí vstoupili do utkání trojkou, ovšem po dvou minutách prohrávali 3:8. Prostějov si dál chvíli udržoval pětibodový náskok, nicméně po šňůře devíti bodů se vrátili do vedení pardubičtí basketbalisté.

Od tohoto momentu už nepustili za celý zápas Orly do plusu. Několikrát si v jeho průběhu vypracovali až desetibodový náskok (poprvé v polovině druhé čtvrtiny).

I přes tento fakt však nenechali Orli domácí příliš vydechnout. Prakticky pořád se udržovali nadostřel a ve čtvrté minutě třetí části se jim podařilo i srovnat – bylo to 49:49.

Čtyři a půl minuty před koncem za stavu 73:67 pro Pardubice fauloval Hanavan a po protestech dostal dvě chyby najednou. Nejenže musel odstoupit, ale Východočeši si vypracovali i rozhodující brejk, díky němuž definitivně přistřihli dotahujícím Orlům křidélka.

BK Synthesia Pardubice - BK Prostějov 89:78 (27:22, 44:41, 63:54)

BK Synthesia Pardubice: Šteffel David 25, Payne Lavell 23, Sanders Levell 21, Sirvydis Virginijus 8, Sýkora Martin 6, Grepl Tomáš 2, Horák Ladislav 2, Gaidamavicius Tomas 2, Vošlajer Tomáš 0, Majerík Peter 0.
BK Prostějov: Miller Jason Scott 21, Beechum III Hurl Luther 17, Hanavan Ian Joel 13, Skibniewski Robert Józef 12, Prášil Jaroslav 7, Vrubl Štěpán 4, Falls Colin James 2, Villepigue Dustin 2, Novák Pavel 0, Staněk Pavel 0.
Střelba 3b.: 12/5:32/12. Střelba 2b.: 41/23:27/14. TH: 38/28:19/14. Doskoky: 33:22. Chyby: 20:27. 5 chyb: 36. Hanavan Ian Joel, 40. Miller Jason Scott. TCH: 36. Hanavan Ian Joel. Rozhodčí: Vyklický Robert, Galajda Václav, Kučera Martin. Komisař: Pražák Miloš. Diváků: 1230. Nejlepší hráč: Šteffel David.

Slobodan Nikolič, trenér Pardubic: „Nutně jsme potřebovali dva body. Získali jsme je a také s naším výkonem mohu být spokojený. Nevyvarovali jsme se některých chyb, ty však vyplývaly z nervozity. Zvítězili jsme rovněž kvůli tomu, že jsme omezili počet ztrát a kluci konečně příkladně bojovali. Důležitá byla skutečnost, že jsme se nezhroutili v době, kdy se na nás soupeř dotáhl.“

Peter Bálint, trenér Prostějova: „Neodehráli jsme dobré utkání pod košem. Prohrávali jsme na doskocích, což nás stálo síly v obraně. Rovněž v útočné fázi jsme měli problémy. Nebyli jsme schopni dostat míč pod soupeřův koš, všechno jsme zachraňovali střelbou z venkovního prostoru. Nakonec ani dvanáct trojek nestačilo k vítězství.“