Jedíní, kdo byli hromadnou virózou netknutí byli Dokoupil, Vrubl a Skibniewský. Zbytek týmu byl více či méně zasažen. Absolutně mimo hru byli Novák, Prášil a Miller.

Ani nový podkošový hráč Dustin Villepigius si nepřivezl zrovna optimální kondici – již od příletu ho sužovaly žaludeční obtíže, které ho neopustily ani během utkání. Přesto se však pral statečně, byť jeho výkon ještě nebyl zdaleka ideální.

Navzdory těmto faktům ale bylo bezmála půldruhého tisíce diváků svědky vysoce nadprůměrné ligové podívané, o jejímž definitivním rozuzlení se rozhodlo až v závěrečných třech minutách.

První čtvrtinu začal Nymburk dvěma úspěšně zakončenými výpady. Prostějov se ovšem do zápasu dostal také a po úvodní oťukávané to bylo 5:6 ve prospěch týmu z Polabí. Hosté si i v následujícím průběhu náskok udržovali, Orli však stíhali držet krok.

Koše přibývaly poměrně rychle, dařila se i střelba za tři body. Těsně před koncem první čtvrtiny stáhl Prostějov na rozdíl jediného bodu. Svůj poslední útok však soupeř stihnul zakončit – 25:28.

Úvod druhé periody začali hosté rázně a podařilo se jim bodově odskočit na 28:36. Prostějov však stále cítil šanci a nechtěl se jí pustit.

Další trhák Nymburka se nekonal, naopak prostějovští začali náskok postupně stahovat. Poločasový výsledek 45:48 jasně naznačoval, že to Orli se ziskem skalpu lídra myslí zcela vážně.

Netrvalo dlouho, a v druhé minutě třetí čtvrtiny bylo vyrovnáno – 50:50.

Diváci náhle ožili a hnali Prostějov za vítězstvím. V průběhu bodové přetahované bylo na obou stranách několik momentů, kdy se soupeři mohli vzájemně odpoutat.

Tak se stalo až ke konci třetí čtvrtiny, kdy se začal více prosazovat favorit. Konečný stav po třech čtvrtinách zněl 68:77 – výsledek vzhledem ke slibnému vývoji ne moc příjemný, avšak nikoliv nehratelný!

Do poslední čtvrtiny vlétli Orli ve velkém stylu.

Během dvou a půl minut stáhli skóre na rozdíl tří bodů a publikum se opět začínalo dostávat do varu. Tuhý boj o každý centimetr palubovky pokračoval. Za stavu 80:83 zakončil Prostějov svůj útok a bylo to náhle jen o bod.

Hostující kouč Muli Katzurin, jenž se do té doby bohorovně promenádoval na hranici svého vyznačeného teritoria, čímž poškádlil i některé domácí příznivce, se náhle musel stáhnout zpět do centra dění, aby zmobilizoval svoje svěřence – Nymburk si vybral time-out!

Rozmluva zabrala a následný útok se podařilo Nymburským odskočit. Při jednom z kontrů tři a půl minuty před koncem, kdy se mohl dostat Prostějov opět do hry, přišel asi nejkontroverznější moment utkání. Hanavan vedl rychlý útok do rozhozené obrany, přičemž skončil po kontaktu s jedním z Nymburských na zemi.

Rozhodčí posoudil jeho počínání jako prorážení, což nesl Hanavan velmi nelibě a počastoval sudího několika nadávkami ve svém rodném jazyce. Pan rozhodčí, vládnoucí zřejmě dobrou angličtinou, si vyložil Hanavanovy vzkazy po svém a poslal jej na lavičku.

Následně se bodově prosadil opět Nymburk a bylo po zápase. Zkušený soupeř si už náskok pohlídal, a to až do konečného stavu 88:96 v jeho prospěch.

BK Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk 88:96

(25:28, 20:20, 23:29, 20:19)