„Nymburk je někde jinde. My všichni ostatní bojujeme o druhé místo. Jinak ale může každý porazit každého,“ usmívá se zkušený kouč Predrag Benáček, který je velmi spokojený s letními změnami v kádru.

V minulém ročníku sbírali body především Fuller s Mitchellem, letos by však Hanáci chtěli vsadit na kolektivnější a rychlejší basketbal.

„Chtěli jsme pohyblivější hráče, kteří nejsou tolik sobečtí a kteří jsou povahově dobří. Nechci to zakřiknout, ale zatím se to jeví velmi dobře,“ prozradil kouč Olomoucka.

Palyza jako největší posila

Nejzvučnější posilou týmu je český reprezentant Lukáš Palyza, který by měl pomoci na hřišti i v kabině.

„Je to veliká posila. Jsme rádi, že tu podepsal dlouhodobý kontrakt. Máme pro příští sezony výborného hráče na křídlo. Je to dobrý střelec, i výborný kluk a pozitivní člověk. V minulé sezoně jsme měli dobré basketbalisty, ale neměli jsme dobré lidi, což bylo cítit v šatně i na hřišti,“ přiznal Benáček.

Problémem v úvodu sezony však může být fakt, že se Palyza kvůli reprezentačnímu srazu připojil k týmu teprve minulý týden.

„Jen dvacet minut z celé přípravy jsme odehráli kompletní. Ale dobří hráči se sehrají rychle. Ale musíme ještě pracovat na obraně a doskoku. Je těžké říct, jestli je tým silnější, ale zdá se kompaktnější a věřím, že může být lepší než minulý rok,“ odhaduje Benáček.

Velkou posilou by měl být také Slovinec Jure Pelko, který se v kádru potkal s krajanem Janem Močnikem.

„Pelka musím pochválit za poslední přípravný zápas proti Žilině. Odehrál dvacet minut, i když byl lehce zraněný. Sice nedal bod, ale měl osm asistencí. A vůbec nebyl naštvaný, to by se minulý rok s Fullerem nemohlo stát,“ poznamenal s úsměvem Benáček.

Zatímco loni zažilo Olomoucko rok nula, letos už bude mít klub větší ambice.

„Minulý rok to bylo strašné. Byli jsme rádi, že vůbec existujeme. Kvalitu ukáží první čtyři kola, kdy hrajeme každé tři dny zápas. Příprava i tréninky jsou něco jiného, ale zatím to vypadá, že jsme vybrali dobré hráče sportovně i povahově,“ podotkl srbský trenér Hanáků, jehož tým zahájí sezonu v sobotu.

Zápasy i v Olomouci

I v této sezoně hodlá BK Olomoucko ve druhé polovině soutěže odehrát některé zápasy v Olomouci. V minulém ročníku se Hanáci v Čajkaréně utkali s Pardubicemi a Nymburkem.

„Především to druhé utkání s Nymburkem bylo na dobré úrovni. Bohužel účast diváků s Pardubicemi nebyla taková, jak bychom si představovali. Pokusíme se tu propagaci udělat větší,“ slibuje předseda klubu Dušan Tomajko.

Jinak ale základnou Olomoucka zůstává Prostějov, kde chce klub udržet stávající fanoušky a přilákat i nové příznivce.

„Chystáme pro diváky soutěže. Kolem Vánoc budeme losovat dva účastníky na zájezd do Barcelony, kde se potkají s Lubošem Bartoněm, bývalým reprezentantem,“ láká příznivce sportovní manažer Michal Pekárek.

ZMĚNY V KÁDRU Odešli: Darko Čohadarević, Michal Šepa, Charles Mitchell, John-Christopher Fuller
Přišli: Jure Pelko (Slo.), Kevin Durans (USA), Xaviere Smith (USA), Javonte Douglas (USA), Lukáš Palyza (ČR), Lukáš Sychra (ČR)

DOMÁCÍ ZÁPASY Sobota, 30.9.: Olomoucko – Ostrava
Středa, 3.10.: Olomoucko – Brno
Sobota, 13.10: Olomoucko – USK Praha
Sobota, 27.10.: Olomoucko – Opava
Sobota, 3.11.: Olomoucko – Nymburk
Pátek, 16.11.: Olomoucko – Hradec Králové
Sobota, 15.12.: Olomoucko – Děčín
Sobota, 29.12.: Olomoucko – Pardubice
Pátek, 9.1.: Olomoucko – Kolín
Sobota, 19.1.: Olomoucko – Ústí nad Labem
Sobota, 2.2.: Olomoucko - Svitavy