Tým kouče Predraga Benáčka vyzve v sobotu v podvečer na prostějovské palubovce nejtěžšího možného soupeře.

„Čeká nás basketbalový svátek, chceme co nejvíce přispět k atraktivitě utkání,“ uvedl kouč BK Olomoucko na klubovém webu.

Hanácký tým vstoupí do velké bitvy z pozice šestého týmu tabulky. Zranění nejužitečnějšího hráče uplynulé ligové sezony Javonteho Douglase se totiž na družstvu z Prostějova podepsalo.

Olomoucko prohrálo doma se Svitavami, padlo také v Kolíně. Až v sobotu se medailista z uplynulého ročníku zvedl domácí výhrou v prodloužení nad Děčínem.

„V této sezoně jsou trochu nevyrovnaní, což je hodně způsobené tím, že jim chybí nejlepší hráč Douglas,“ upozornil na klubovém webu Nymburku pivot středočeského celku Martin Peterka.

„Mají ale další dobré hráče, hlavně Lukáše Palyzu. Zvláště doma jsou extrémně nebezpeční.“

Olomoucko půjde do velké bitvy s pokorou.

„Favoritem rozhodně nebudeme, pokusíme se však odehrát co nejlepší partii. Takový zápas může naše hráče posunout. Věřím, že to bude dobrý basket,“ řekl kouč Benáček.

Nymburk má za sebou osm vítězných zápasů v domácí soutěži, v Lize mistrů ovšem tento týden podlehl našlapanému týmu Tenerife. Kouč prostějovského celku si uvědomuje, že ani náročný program soupeře nemusí nic znamenat.

„Nymburk disponuje extrémní silou na všech postech. Prakticky není rozdíl, jestli je na palubovce základní sestava, nebo hráči ze střídačky. Hraje rychle dopředu, nenechá protivníka ani na chvíli vydechnout. Bude to velký test naší aktuální formy,“ řekl trenér Benáček.

Ten věří, že se jeho svěřenci stejně jako v uplynulé sezoně dokážou na favorita vytáhnout. Vždyť v základní části dokázali sehrát naprosto vyrovnaný zápas na domácí palubovce, v play-off pak jeden ze soubojů dotáhli do prodloužení.

„Proti Nymburku se umíme pořádně vyhecovat a ukazujeme, že basketbal umíme. Věřím, že tomu tak bude i tentokrát,“ dodal Benáček.

Bitva mezi BK Olomoucko a ERA Basketball Nymburk statuje v sobotu v 18 hodin na palubovce prostějovské Sportcentra DDM.