Oba týmy odstartovaly přípravu stylově v jeden den. Volejbalistky u společného oběda s realizačním týmem, basketbalisté prvním tréninkem. Ani jedno z družstev ale nebylo kompletní.

U volejbalistek se tak sešla pouze osmička Smák, Tomašeková, Hrončeková, Trachová, Horká, Košická, Soaresová a Chlumská.

„Chybějí Anna Velikiyová a Tali Artmenkovová, které jsou s izraelskou reprezentací, Tina Lipicerová, jež se k nám připojí až koncem týdne, a Šárka Kubínová. Tu postihlo menší onemocnění,“ řekl pro oficiální klubový web trenér Modřanek Miroslav Čada.

Po obědě pak svým svěřenkám připravil první tréninkovou dávku, za kterou se vydaly do lesoparku Hloučela.

„Úvod je vždycky takový volnější, aby se děvčata dostala do tempa. Už od zítřka však pojedeme v ostřejším rytmu pod vedením kondičního trenéra Tomáše Malého,“ vysvětlil Čada.

Malý chyběl na úvodním tréninku i proto, že je zároveň kondičním trenérem týmu české fotbalové reprezentace do 19 let, která v Rumunsku vybojovala stříbrné medaile.

„Opakovaně jsem zdůrazňoval, že Tomáš Malý je vynikající odborník na svém místě a jak jsem nesmírně rád, že ho náš klub má ve svých službách. Teď mohu tahle slova jen zopakovat a současně mu pogratulovat k velkému úspěchu. V realizačním týmu hlavního kouče Jaroslava Hřebíka měl významnou roli a na postupu českého nároďáku do finále šampionátu devatenáctek má nemalou zásluhu,“ gratuloval svému kolegovi na klubových stránkách trenér Čada.

Orlům zatím chybí Američané

První trénink basketbalistů proběhl ještě bez amerických posil a dalších dvou hráčů.

„Trio Jamar Smith, Travis Peterson a Yemi Nicholson má zamluvené letenky. Příští pondělí už budou trénovat,“ nechal se slyšet na webu BK Prostějov jeho generální manažer Petr Fridrich. Kvůli reprezentačním povinnostem pak úvodní jednotku vynechal Kamil Švrdlík, Petr Dokoupil zase hájí české barvy na univerziádě v Číně.

Tým ještě během týdne opustí Dušan Pandula, jenž se bude připravovat pro změnu se slovenskou reprezentací, se kterou následně v evropské kvalifikaci sehraje i pikantní souboj proti České republice.

Stejně jako volejbalistky mají i basketbalisté v úvodu přípravy na programu zejména nabírání fyzické kondice.

„Uvidíme, co nám počasí dovolí. Počítám ale s kruhovými tréninky a pokud bude pršet, využijeme více halu a posilovnu,“ přemítal trenér Zbyněk Choleva.

Kádr Orlů už je téměř kompletní, čeká se jen na to, kdo doplní na rozehrávačském postu Slovince Mateje Ventu. Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech.