Bývalý kapitán euroligového týmu Lietuvos Rytas, 200 cm vysoký Šležas by měl Orlům pomoci především v obranné fázy, která byla jejich největší slabinou v poslední sezoně. Mimo to se budou dozajista hodit i zkušenosti čtyřiatřicetiletého křídelníka, které nasbíral v zápasech euroligy, poháru ULEB, nebo baltické či litevské ligy.

„Každý tým potřebuje mít ve svém středu zkušeného hráče, který v rozhodující okamžik utkání vezme odpovědnost na sebe. Takovým hráčem je právě Andrius, který má za sebou velkou kariéru,“ okomentoval jeho angažování pro klubové stránky trenér Bálint.

Šležas je podle orlího webu atletický hráč, který je dobře fyzicky disponovaný pro hru pod košem nebo pro hru na perimetru. „Navzdory tomu, že tento hráč disponuje velice dobrou střelou z dlouhé i střední vzdálenosti, je jeho hlavní devízou obranná fáze hry. Je velice dobrým obráncem ve hře jeden na jednoho a je schopný bránit hráče na pozici 2,3,4,“ píše se na bkprostejov.cz.

Pětadvacetiletý Benas Veikalas přichází z litevského Nevezis Kedainiai. Pravoruký hráč měřící 192 cm je schopný hrát na pozici středního rozehrávače nebo na pozici menšího křídla. Na té by ho chtěl využit Bálint především, jelikož je to pozice, kterou hrával na americké univerzitě v Denveru.

Andrius Šležas

Výška: 200 cm
Váha: 98 Kg
Datum narození: 4.2.1975
Pozice: 3/4 (křídlo/pivot)
Národnost: Litevská

Benas Veikalas

Výška: 192 cm
Váha: 85 Kg
Datum narození: 24.9.1983
Pozice: 1/2 (rozehrávač/křídlo)
Národnost: Litevská