Krize Orlů pokračuje, Prostějov podlehl Děčínu

Prostějov - Zatím nejsložitějším obdobím letošní sezony procházejí basketbalisté BK Prostějov. V 36. kole Mattoni NBL mužů prohráli na vlastní palubovce s Děčínem, čímž navázali na sérii předchozích nepřesvědčivých výkonů i výsledkových neúspěchů. A čtvrté Pardubice se nebezpečně přibližují!

20.3.2008

Pivot Orlů Aleksander Bojič (s míčem).Foto: Milan Začal

V bitvě neprostupných obran měli zpočátku mírně navrch hosté. V domácím dresu se totiž střelecky prosazoval jediný Bojič a později ještě Tomaszek, což na kompaktně hrajícího soupeře v úvodu nestačilo (2:5, 10:13, 15:21).

Až od 9. minuty a stavu 17:23 přišel zlom, když Hanáci ke kvalitní defenzivě konečně přidali i zlepšenou střelbu (Ames, Prášil) a rychle otočili na 24:23. Ještě do přestávky pak dokonce získali sedmibodový náskok (37:30) a zdálo se, že herní trápení BK je zažehnáno.

Podobná situace se opakovala po změně stran, kdy Orli zbytečně ztratili slibné vedení (39:32 – 43:42) a při skóre 46:44 ve 25. minutě doplatili na zkrat Bojiče.

Horkokrevný pivot neudržel nervy po dalším diskutabilním výroku sudího Večeři a nebýt včasného zákroku spoluhráče Tomaszeka s koučem Markem, rozhodčího by nejspíš inzultoval. Takhle „jen“ musel vinou vyfaulování ze hřiště a Severočeši po sérii trestných hodů bleskově obrátili na 46:52.

To však Prostějovany nezlomilo, naopak díky probuzení do té doby špatného Savanoviče (nastoupil poprvé po zranění) stejně rychle otočili na 56:52 a 61:54. Poslední čtvrtinu ale domácí absolutně nezvládli.

Za klíčového vedení 64:57 dvakrát neproměnili vyložené pozice zpod koše a navíc třikrát ztratili míč, čehož protivník tažený skvělým Thomasem využil k definitivnímu převrácení vývoje duelu na svou stranu (66:68, 70:75). Takticky zvládnutou koncovkou poté Děčín už nic neponechal náhodě a z Hané odvezl velmi cenné vítězství.

Miroslav Marko, trenér BK Prostějov: „Celý zápas z mého pohledu rozhodl Bojič svým emotivním výlevem, kterým za příznivého stavu postavil soupeře na nohy. Hosté se od té chvíle herně zlepšili a nám klíčový pivot citelně chyběl v koncovce. Dalším důležitým okamžikem byly tři naše ztráty míče za sebou na útočné polovině hřiště v situaci, kdy jsme vedli o sedm bodů. Tohle nás v konečném důsledku připravilo o potřebné vítězství.“

Pavel Budínský, kouč BK Děčín: „Mám velkou radost, že jsme v Prostějově zvítězili. Už jsme totiž s tímhle soupeřem v letošní sezoně třikrát prohráli a chtěli nelichotivou bilanci vylepšit. Úvodní poločas se však nesl ve vlažnějším tempu, které víc rozproudilo až vyloučení Bojiče po přestávce. To samozřejmě dost ovlivnilo zbytek utkání, v němž jsme zachovali disciplínu a to se nám vyplatilo. Rozhodly tři trojky Jirky Holandy, který v klíčové fázi přišel na hřiště z lavičky a trefil důležité střely z dálky. Závěr jsme si pohlídali a já celý zápas hodnotím z naší strany velice pozitivně.“

Prostějov – Děčín 74:80 (37:32)

Vývoj (po pětiminutovkách): 6:7, 15:15, 24:23, 37:32, 46:50, 61:57, 66:68, 74:80. Rozhodčí: Paulík, Hruša a Večeřa. Fauly: 20:20. TCH: 25. Bojič. 5 chyb: 25. Bojič – 40. J. Houška. TH: 16/12:22/20. Trojky: 16/6:22/10. Doskoky: 31:26. Diváků: 1300.
Body – Prostějov: Ames 23, Tomaszek a Prášil 12, Bojič 10, Savanovič 8, Bader 7, Bosák a Niakate 1. Děčín: Thomas 27, Grier 10, Holanda 9, Miloš a J. Houška 8, Prach 7, P. Houška 6, Argrett 5. Nejlepší hráč: Thomas.

Autor: Marek Sonnevend

20.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vyberte nejhezčí vánoční strom v Olomouckém kraji
31

Hlasujte pro NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM v kraji

Vstupní zápas do Champions League žen 2017/18: VK Prostějov - Fenerbahce Istanbul.
39

Statečný boj. Prostějovské volejbalistky uhrály s Fenerbahçe set

Jestřábi vyrazili na kluziště. I s punčem a dobrou náladou

Vzali brusle, vzali dresy, na stadion však nezamířili. Prostějovští hokejisté totiž tentokrát vyrazili na kluziště na prostějovské náměstí TGM. A s nimi fanoušci, zejména rodiči s dětmi. Zblízka si mohli prohlédnout a také se pobavit s hráči jako Dušan Žovinec, Václav Meidl nebo Daniel Kolář.

FUTSAL PROSTĚJOVSKA: Ariston v trháku

Čtvrtý hrací víkend futsalových soutěží přinesl zajímavé střety špičkových týmů. Nejlépe z této konfrontace vyšli borci Aristonu, kteří získali skalp Botafogy i Relaxu a v čele tabulky mají pětibodový náskok.