Orli chystají mstu

A je na čase. Nový Jičín je pro Hanáky poněkud nepříjemnou seancí. Těsné prohry v základní části tým trenéra Miroslava Marka už skousl. Ve vyřazovacích bojích se odpustit nedají. „Víme o tom, že s nimi nemáme dobrou sérii. Zvlášť na jejich palubovce. Musíme s tím něco udělat,“ hecuje Marko.

O vyrovnanosti první bitvy svědčí statistika. Ta vykazovala na obou stranách podobná čísla. „Podle statistik to bylo úplně vyrovnané utkání. Koncovku jsme utrhli my a já doufám, že to tak bude i pokračovat,“ přeje si jičínský kouč Zbyněk Choleva. „Hlavně v druhé polovině zápasu jsme špatně řešili to, co jsme si řekli. Měli jsme špatnou volbu pozic a to, dá se říct, rozhodlo,“ naznačil Marko, co bude zapotřebí v sobotu na domácí palubovce vypilovat.

Střelbu, respektive volbu pozic pro zakončení.

„Ano. Stříleli jsme často přes hráče. Měla přijít ještě přihrávka navíc,“ dodává pro Deník Marko. „Víc ale neprozradím. Snad jen tolik, že budeme bojovat,“ nechal s úsměvem nahlédnout do základu taktiky.

Orlí letka bude v domácí prostředí pod tlakem. K vyrovnání série by je měla hnát zaplněná hala. Navíc každý divák dostane k lístku tričko zdarma. „Cílem je barevně sjednotit prostějovské diváky a vytvořit atmosféru, která požene náš tým za prvním bodem v letošním semifinále,“ vysvětluje asistent trenéra Hanáků Michal Pekárek.

Boj o finálový sen vypukne v Prostějově v sobotu v 18 hodin.