Premiérové vystoupení pod vedením trenéra Miroslava Marka se záloze Orlů vydařilo. Béčko si připsalo vůbec první výhru na půdě soupeře.

Když se na začátku třetí čtvrtiny náskok domácích pohyboval na dvanácti bodech (48:36), asi nikdo v té chvíli netušil, v jaké polízanici se trutnovští hráči budou o chvíli později nacházet. Na mužstvo dolehla krize, jak herní, tak střelecká. Zatímco domácí několik trestných hodů nedali, Orli díky nim náskok umazávali. Ve 25. minutě byl stav už jen 50:45. Čtyřbodová série mužů Kary sice potom opět nabídla příjemnější pohled na skóre, jenomže to byl asi začátek konce.

Závěr zápasu týmu trenérského dua Malý – Sýkora vůbec nevyšel. Pod tlakem vedení hostujícího celku domácí hráči zkoušeli střílet trojky, ale ty jim v sobotu večer nepadaly. Z dvaceti pokusů uspěli pouze třikrát. V křeči dohrávající domácí zkolabovali a po porážce 71:85 s nejhorším týmem ligy si mělo na lavičce po zápase co vyříkávat.

„Prostějov nemá žádné extra hráče, všechno mělo hrát pro nás. Pokud je však výsledek takovýhle, asi je někde chyba,“ rozčiloval se trenér Trutnova Ladislav Malý.

Kara Trutnov – BK Prostějov B 71:85 (22:14, 42:34, 58:58)

Body: Houser 13, Plašil 12, L. Malý 11, Malík 10, Slezák a Formánek 8, Rychtera 5, Andrejsek 4 – Dokoupil 25, Macela 16, Krakovič 12, Mikulík 11, Langstein 10, Vacek a Tobiáš 4, Sedlařík 3. Rozhodčí: Kapaňa, Kapl. Fauly: 22:29. Trojky: 3:6. Trestné hody: 31/22 – 29/23. Diváků: 50. Nejlepší hráč: Macela (Prostějov B).