Jeho svěřenci za vlády Ivici Mavrenského nepřipomínali profesionální výběr výborně placených zaměstnanců.

Tréninkových jednotek nebylo zrovna nejvíc.

„Když se netrénuje, tak není možné, aby se po týmu chtěly výsledky. Někteří hráči sice mají natrénováno, ale tady byl ten tréninkový proces z mého pohledu velice špatný,“ uvedl Bálint pro klubový web. „Dále mám pocit, že v týmu nejsou stanoveny zásady jak pro útok tak ani pro obranu a od toho se musím odrazit, to považuji za momentální priority,“ pokračoval v analýze příčin, proč je Prostějov tam, kde je.
Na tristní sedmé příčce.

„Je špatná nálada v družstvu, což je po tolika porážkách docela logické, ale navíc nejsou mezi hráči optimální vztahy. Především musím u hráčů vzbudit pocit, že chtějí pracovat, chtějí se zlepšovat a chtějí vyhrávat, což mi u většiny chybí,“ dodal Bálint poslední mozaiku do kompletního výčtu problému.

V sobotním utkání 15. kola Mattoni NBL od 17 hodin proti Kolínu, se pokusí Orli uletět další kritice.

Pomoci by k tomu měli i tři testovaní hráči – pivot Ian Hanavan, rozehrávač Robert Skibniewski a slovenský křídelník David Toya.

„Chceme určitě vyhrát. Nebude to pro nás ale jednoduché. Jsme totiž týmem teprve týden a jsme v pracovní náladě,“ zdůrazňuje Bálint. „Přesto se pokusíme domácímu publiku dokázat, že umíme hrát pěkný basketbal. Vzhledem k poslednímu vítězství našeho soupeře v Liberci to ale nebude vůbec jednoduché.“

Středočechy trénuje Predrag Benáček, bývalý kouč Prostějova.

Věříte ve vítěznou premiéru Petera Bálinta?