Do nového kalendářního roku vstoupí basketbalisté BK Prostějov domácím zápasem proti libereckým Kondorům. Utkání 19. kola Mattoni NBL mužů se hraje v hale Sportcentra DDM od 18.00 hodin.

„V posledních dnech jsme dávali mančaft dohromady jak psychicky, tak tréninkově. Porážka v Brně nás opravdu hodně mrzela, zvlášť když jsme to tam měli výborně rozehrané. Hráči se však dopustili příliš mnoha chyb a hlavně vinou spousty ztracených míčů přišli o vítězství, což by pro ně mělo být poučením do dalšího průběhu sezony,“ řekl Deníku trenér Orlů Miroslav Marko.

Svým svěřencům nedal volno ani na Silvestra, ani na Nový rok. „Kluci se po Vánocích vrátili v ne zrovna ideálním stavu, což se na brněnské porážce také podepsalo. Proto jsme teď trénovali každý den a hned je znát, že připravenost týmu šla nahoru. Na Liberec jsme nachystaní, netrápí nás žádné zdravotní problémy,“ informoval Marko.

Mužstvo bude tradičně instruovat především ve smyslu nepodcenění protivníka. „Liberec je velmi nebezpečný, o čemž jsme se přesvědčili v minulé sezoně. Ani letos nemají vůbec špatný tým a rozhodně nepatří na předposlední místo v tabulce. Posílili se o šikovného Američana a dlouhého Idese, v Nymburku podali velmi solidní výkon. My ale hrajeme doma a naše síla by se měla projevit,“ věřil slovenský kouč prostějovských basketbalistů.