Elitní kategorii mužů závodníci z PARDUS-TUFO Prostějov naprosto dominovali. Díky výborné týmové spolupráci měli své soupeře pod kontrolou napříč disciplínami. V té závěrečné, kterou byl bodovací závod, pak rozhodl o svém vítězství Daniel Babor.

„Neměli jsme dopředu dané, na koho z týmu se pojede. Snažili jsme se hlídat si soupeře po celou dobu a jet týmově. V závěru jsem měl nejvíce sil já, kluci mi ale k vítězství hodně pomohli,“ řekl novopečený mistr republiky, teprve devatenáctiletý Babor.

Jeho úspěch podtrhl třetím místem týmový kolega Luděk Lichnovský, těsně čtvrtý za ním navíc skončil Denis Rugovac, nová posila prostějovského týmu.

„Naši závodníci to zvládli opravdu velmi dobře. Byli jasně nejsilnějším týmem. A průběh si celkem bezpečně kontrolovali. Musím ale vyzvednout také výkon Petra Kelemena z pražské Dukly, který skončil druhý a byl opravdu silným soupeřem. Je velmi mladý, ale jel naprosto výborně,“ okomentoval mistrovský závod sportovní ředitel Michal Mráček.

Další medaili přidal pak junior René Smékal, který skončil třetí, když nestačil na Luboše Komínka (Dukla Praha) a Adama Křenka (TJ Favorit Brno). Ještě před poslední disciplínou navíc figuroval na průběžném čtvrtém místě. Jeho týmový kolega Lukáš Kolařík skončil devátý.

„Renda předvedl opravdu bojovný výkon. Kluci se mu snažili pomoct, v závěrečné bodovačce do toho dal vše a dosáhl na medaili, byl to skvělý výkon,“ zhodnotil trenér. (zv)