„V prvních dvou setech nás špičkový soupeř přehrával, ale ve třetím jsme se dokázali zlepšit a vést vyrovnaný boj. Tam už se nám dařilo přiblížit volejbalu, jaký chceme předvádět v dalších zápasech letošní Ligy mistryň," okomentoval čtvrteční zápas pro klubový web prostějovský kouč Miroslav Čada.

Naopak spokojený mohl být jeho protivník. Italský trenér ve službách tureckého celku Lorenzo Micelli potvrdil ambice svého týmu: „Byl to pro nás velice dobrý start do soutěže, ale je zatím příliš brzy, abychom z toho cokoliv vyvozovali. Máme před sebou ještě hodně dlouhou cestu za postupem do závěrečného Final Four, což je náš pevný cíl."

Cílem Agelek je obsadit třetí místo v základní skupině a postoupit tak do neméně prestižního CEV Cupu. Bitva se silným Istanbulem, ale ukázala také kvality českého celku, především třetí set. „Chtěly jsme v Istanbulu odehrát co nejvyrovnanější utkání, jenže úvodní dvě sady se nám to vůbec nedařilo. Až potom se kvalita našeho výkonu dotáhla na Eczacibasi, celkově máme pořád hodně na čem pracovat," přiznala pro klubové stránky prostějovská kapitánka Solange Soares.

Prostějovské volejbalistky teď čeká nedělní domácí derby s Olomoucí a už ve středu se na své palubovce postaví v rámci Ligy mistryň francouzskému Cannes.