„Asi už je to naše klasika, že máme pomalejší rozjezd. Tohle musíme zlepšit,“ ví blokařka Eva Rutarová, jejíž tým se ve středu představí v zápase CEV Cupu na půdě týmu Alba Blaj.

Začátek derby se vám nevydařil, v čem byl problém?
Nechytaly jsme se na příjmu, ale pak už se to naštěstí ustálilo. Začátek byl od nás ale vlažný.

Je pozitivní, že jste se od třetího setu chytily a nedaly kůži tak lacino?
To jsme určitě nechtěly. Věřily jsme, že to otočíme. Víme, že umíme otáčet zápasy. Do budoucna se ale musíme rozjet už na začátku, tlačit každý balon a nenechávat si to ujet. Pak dotahujeme a když je dobrý soupeř, tak už je to potom těžké.

Ještě před Vánoci vás čeká výlet do Transylvánie k utkání CEV Cupu proti rumunskému celku Alba Blaj. Jak se těšíte?
Je to kvalitní soupeř, samozřejmě tam jedeme podat co nejlepší výkon. Stát se může cokoliv, chtěly bychom určitě postoupit. Cesta bude náročná, soupeř je to kvalitní, ale my chceme zahrát co nejlépe.

Olomouc na Albu Blaj narazila v předkole Ligy mistryň a prohrála. Viděly jste jejich zápasy?
Ještě ne, ale určitě příprava bude. Rozebereme si i jejich jiné zápasy než s Olomoucí a připravíme se nejlépe jak budeme moct.

Alba Blaj hrála v minulé sezoně finále Ligy mistryň. Budí rumunský tým respekt?
Ten tým potenciál má, proti Olomouci nehrály tři hráčky ze základu, protože ještě neměly vyřízené transfery. Takže bude ještě silnější než proti Olomouci. My ale uděláme vše, co je v našich silách.

Sobotní zápas měl charitativní podtext a z tribun vám fandili i hráči BK Olomoucko. Vy jste na oplátku sledovaly jejich zápas s Děčínem?
Jo, my jsme tady taky byly a kvůli charitativní akci vybíraly peníze pro děti bez maminky. Je to super, když je tady víc diváků, tak se hraje líp.

Jak vám osobně se líbil basketbal? Máte k němu vztah?
Ano, protože celá moje rodina hraje basket, takže jsem na tom vyrůstala. Já osobně ho ale nerada hraji, takže se radši jen dívám.