Prostějovský trenér Čada tentokrát povolal na palubovku všechny hráčky, které se ve čtvrtek neukázaly v Olomouci.

Tato změna však neměla pro hladký vstup do zápasu žádný vliv. Agelky prakticky okamžitě vedly nad outsiderem 10:3.

Poté si vzal kouč Tůma oddechový čas a jeho tým stáhl své manko, ale jen na šest bodů.

Prostějov pak opět přeřadil na vyšší rychlost a zvítězil hladce 25:9.

Ve druhé sadě Frýdek ožil, ale jen na začátku. Za stavu 2:2 začaly úřadovat Hanačky a šňůrou sedmi bodů soupeřkám znovu odskočily.

Další šňůra pak přivedla Čadův celek do vedení 18:7. Výborná hra Hanaček pokračovala a druhý set tak skončil jasně 25:10.

Až třetí část znamenala drama. Agelky nezačaly dobře a dokonce pustily domácí celek do vedení.

Frýdek se nabudil a vedení uhájil až do stavu 9:8. Hanačky nemohly dlouho na sokyně vyzrát.

Po polovině setu stále vedli domácí 16:14. Teprve závěr duelu patřil znovu Prostějovu, který dramatický průběh zvládl a vyhrál 25:19 a celkově 3:0 na sety.

„Po dvou výborných setech jsme polevili v koncentraci a chybami v poli dovolili Frýdku odehrát vyrovnanou třetí sadu. Aspoň že koncovku jsme zvládli dobře a nedopustili zbytečnou ztrátu," oddechl si na klubových stránkách prostějovský kouč Miroslav Čada.

„Soupeř nás přehrál ve všech herních situacích. Dva sety byly z naší strany vyloženě špatné, potom jsme se aspoň zvedli. Stačilo to však pouze na přijatelné skóre ve třetí sadě," zhodnotil duel lodivod Frýdku-Místku Leopold Tůma.

TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek – VK AGEL Prostějov 0:3 (-9, –10, –19)

Rozhodčí: Topolánek a Peloušek. Čas: 64 minut. Diváků: 200.

Frýdek-Místek: Kavková, Štrbová, K. Vašinová, Pavelková, Holišová, Mitrega, libero Radivojevičová – Uhrová, Závodná. Trenéři: Leopold Tůma a Vojtěch Mukařovský.

Prostějov: Gambová, Herelová, Vargasová, Matienzová, Steenbergenová, Tinklová, libero Kovářová – Soaresová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.