„Druhé střetnutí bylo celkově kvalitnější při porovnání s tím pátečním. Obsahovalo víc dobrých výměn i herních pasáží, mělo větší náboj díky výborným akcím v útoku a zákrokům v obraně," pochvaloval si prostějovský lodivod Miroslav Čada.

Jeho tým vstoupil do zápasu úspěšněji. První set totiž ovládl 25:18, ale především začátek střetnutí byl pro Hanačky obtížný a musely se vyrovnávat s houževnatou hrou hostů.

Volejbalistky VK Agel. Ilustrační foto
Prostějov zdolal v prvním semifinále Královo Pole

Ta se ještě vystupňovala ve druhém setu, který už Královo Pole ovládlo. Prostějov přitom suverénně vedl 19:13, ale Brno rychle své manko stáhlo a v koncovce domácí přestihlo. Výhra 25:22 slibovala dramatický duel.

V následné sadě, ale Rojkovy svěřenky naprosto propadly a prohrály 25:12. V posledním, čtvrtém setu se už žádné další překvapení nekonalo. Prostějov zvítězil poměrně hladce 25:17 a po dvou zápasech vede semifinálovou sérii 2:0.

„Nám se stále daří být úspěšnější právě zakončením i bloky, stejně jako podáním. Tam si však představuji, že bychom měli vyvíjet ještě větší tlak. Spokojenost nemůže panovat s příliš mnoha chybami především útočnými, neboť jsme zkazili patnáct smečí. A to je moc," zlobil se i přes výhru Miroslav Čada.

„Tento zápas byl od nás důstojnější. Celkově šla kvalita volejbalu nahoru a nám znovu nejlépe vyšla jedna desetiminutová pasáž, tentokrát na konci druhé sady. Jinak jsme ale pořád prohrávali, tlak ze strany domácích byl většinu času velký. Výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy je zatím jasný," posteskl si Marek Rojko, trenér Králova Pole.

Velikonoce. Ilustrační foto
Kam o velikonočním víkendu? Na rytíře, zámek i parní vláček

VK AGEL Prostějov – Královo Pole Brno 3:1 (18, -22, 12, 17)

Stav série: 2:0. Rozhodčí: Gall a Dmejchal. Čas: 97 minut. Diváků: 400.
Prostějov: Emontsová, Frigová, Rodriguezová, Gambová, Herelová, Tinklová, libero Kovářová – Cruzová, Casalisová, Hindriksenová. Trenér: Miroslav Čada.
Brno: Mikelová, Pottsová, Měrková, Salanciová, Brownová, Koseková, libero Doležalová – Vaňková, Suchá, Kopáčová, Viggarsová. Trenéři: Marek Rojko.