Zápas odehraný na pražské půdě však nebyl ani pro úřadujícího českého mistra procházkou růžovou zahradou. Mužstvo vedené Stanislavem Mitáčem opět vystrčilo drápky a ve všech třech setech Agelky pěkně trápilo. Nakonec to však nestačilo ani na dílčí úspěch.

Vstup do zápasu se v sobotním klání Hanačkám vůbec nepovedl. Z úvodního vedení 1:2 se totiž kvůli vlastním chybám propadly až do stavu 5:10. Trenér Miroslav Čada tak musel okamžitě sáhnout po oddechovém čase. Ten Agelkám výrazně pomohl a díky šestibodové šňůře se rychle vrátily do hry. Olymp však znovu povstal a odskočil o čtyři body. Prostějov musel v závěru zápasu napnout všechny síly a tvrdým nápor zlomit odpor domácích. To se hostům podařilo a zvítězili 25:20.

Nic lehkého nečekalo Čadův tým ani ve druhé části zápasu. Olymp se vymanil z vlastních chyb a držel s favoritem krok. Agelky však opět zabraly na servisu a díky zlepšené obraně odskočily soupeři na tři body. O tento náskok Prostějov kvůli chybám na podání záhy přišel ale okamžitě si vybudoval nový a ještě výraznější. Za stavu 20:11 nebylo o vítězi setu pochyb. Olymp ještě jednou zabral a upravil svou prohru na 25:20.

Vyrovnanost zápasu pokračovala i ve třetí sadě. Agelky se od Olympu odprostily až za stavu 7:6, kdy utekly o čtyři body. Skvělé bloky Mitáčových svěřenkyň však zápas znovu zdramatizovaly. Olymp snížil své manko na jeden jediný bod. Čadův tým nechtěl připustit žádné nepříjemné překvapení, a tak znovu zabral. Prostějov nakonec zvítězil 25:21 a celkově 3:0 na sety.

„Toto utkání zdaleka nemělo úroveň středečního finálového zápasu Českého poháru. Bylo vidět, že oboustranně chybělo maximální nasazení, také se hodně chybovalo. My jsme byli jednoznačně lepší v útoku a dařilo se našim středovým hráčkám, na rozdíl od Olympu," řekl pro klubový web Miroslav Čada.

Další zápas pak čeká Agelky už dnes na ostravské palubovce. Tamější tým vyzvou Hanačky od 18 hodin. Doma se Čadův výběr objeví ve čtvrtek, když poměří síly s Frýdkem-Místkem.

PVK OLYMP PRAHA – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-20, –20, –21)

Rozhodčí: Večeřa a Kovařík. Čas: 71 minut. Diváků: 150.

Olymp: Kopecká, Hodanová, Mudrová, Jančaříková, Mlejnková, Trnková, libero Dostálová – Šimáňová, Kurková, Škrampalová. Trenér: Stanislav Mitáč.

Prostějov: Markevichová, Kargová, Simonová, Gambová, Borovinšeková, Weissová, libero Kovářová – Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.