Prostějovský protivník sice skončil až na osmém místě, ale soupeř bude velmi nepříjemný. Mladý výběr se dokázal vyhrabat ze dna tabulky a solidními výkony se propracovat až do vyřazovací části. Důkazem jeho volejbalového umění je zisk skalpu silného Přerova. V nadstavbové skupině zvítězily Ostravačky dokonce sedmkrát v řadě. Až poslední kolo rozhodlo o jejich konečném pořadí, když prohrály s KP Brno 1:3 na sety.

Prostějovským bylo vesměs jedno, na koho v prvním kole play off narazí. Úkol je totiž jasný, přejít přes něj bez ztráty zápasu.

„Myslím, že tolik nezáleží na tom, koho ve čtvrtfinále potkáme. KP Brno, Slavia Praha i Ostrava jsou na podobné herní úrovni," řekl asistent prostějovského trenéra Ľubomír Petráš těsně po skončení nadstavbové části. Brzy bylo jasné, že na Agelky čeká Ostrava. „Je naší povinností tuto sérii zvládnout bez jakýchkoliv větších problémů. Proto se na ni dobře připravíme a nesmíme nic podcenit," zdůraznil pro klubový web Petráš.

Podobný názor má i ostřílená prostějovská hráčka a především kapitánka týmu Solange Soares.

„Na koho v prvním kole play off narazíme, to je podle mě úplně jedno. Záležet bude pouze na našich vlastních výkonech a stejně musíme pořád vítězit," řekla pro klubový web Soares. Naopak pro nováčka v hanáckém dresu Kateřinu Kočiovou byla Ostrava nejlepší možností. „Určitě se těším na play off a doufám, že bude mít hladký průběh. Z mého pohledu by nebylo vůbec příjemné hrát proti celku, 
v němž jsem působila, co se týká České republiky, naposledy, tedy Slavii Praha. Spíš bych uvítala soupeře, kterého skoro vůbec neznám, třeba Ostravu," prozradila Kočiová a její přání se nakonec i splnilo.

První duel začne již v pátek od 17 hodin. Pokračovat se bude druhým zápasem v sobotu a to v netradičním čase od 15.30.