„Eczacibasi Istanbul je jeden z největších favoritů celé soutěže. Chceme tam hrát pokud možno vyrovnanou hru s maximálním nasazením. Začátek sezony se nám zatím vyvedl, takže doufám, že to přeneseme i do Istanbulu. Věřím, že máme lépe poskládané družstvo oproti loňsku," nastínil situaci svého týmu trenér Miroslav Čada.

Kvalitu Eczacibasi dokazují jejich poháry. Osmadvacetkrát ovládl tureckou nejvyšší soutěž. V Lize mistryň obsadil třikrát čtvrté místo. Letos by se ale rád přesunul ještě výše.

„V ženské kategorii na klubové scéně se momentálně hraje nejlepší volejbal v Baku a právě v Istanbulu. Eczacibasi je v podstatě na úrovni Vakifbanku Istanbul, který dokázal ovládnout Champions League hned dvakrát za poslední tři sezóny, zatímco jeho městskému rivalovi tohle za uplynulé období chybí. S tím větší motivací do nového ročníku půjde," řekl trenér Čada pro klubový web.

Prostějovský lodivod také upozornil na výbornou sestavu svého soupeře.

„Zajímavostí je, že v jejich kádru je Helena Havelková nejlepší česká volejbalistka. Momentálně je sice po zranění, ale i to dokazuje kvalitu týmu. Je tam plejáda výborných hráček, světová jména. První nahrávačkou je Němka Denise Hanke, na bloku úřadují Chorvatka Maja Poljak a Američanka Christa Harmotto, v útoku září jedničky svých států mezi smečařkami Senna Jogunica-Ušič z Chorvatska, Yimei Wang z Číny. Jedeme k největšímu favoritovi," zopakoval Čada

Prostějov se ale předem nevzdává. Agelky ví, že je čeká těžký soupeř, ale chtějí se porvat o každý míč. „Samozřejmě uděláme maximum, abychom předvedli co nejlepší výkon a Istanbulu zápas aspoň zkomplikovali. Jakákoliv uhraná sada by však byla hodně nečekaná, ačkoliv zbraně předem rozhodně neskládáme. Až na hřišti uvidíme, jak bude samotné utkání vypadat," uzavřel Čada.

Zápas mezi Eczacibasi Istanbul a VK Agel Prostějov začne ve čtvrtek v 17 hodin na turecké palubovce.