Dva nejlepší týmy českého volejbalu se o pohárový triumf poperou už potřetí v řadě. Zatím byl vždy úspěšnější Prostějov, i když jej Olymp pravidelně trápil.

„Hlavním cílem je každoročně triumf a svým způsobem tolik nezáleží na tom, jak se k němu dojde. Na druhou stranu v letošním finále určitě chceme vyhrát jednoznačnějším způsobem, nepřipustit tolik komplikací," řekl pro klubový web trenér Agelek Miroslav Čada.

Hanácký lodivod však dobře ví, že Olymp patří k české špičce a je velmi nebezpečným soupeřem. „Jakmile se Olympu daří, dokáže být hodně nebezpečný. Tohle dobře víme a samozřejmě se na to maximálně připravujeme po všech stránkách tak, abychom roli favorita pokud možno bezpečně zvládli," naznačil Čada.

„Olymp stejně jako v minulých letech dal dohromady kvalitní tým, který opět drží druhé místo extraligové tabulky. Zaslouží uznání, jak se pokaždé vyrovnají s oslabením kádru odchodem některých hráčských opor, které vždy nahradí vlastními mladými odchovankyněmi. V současném kádru nejčastěji bodují smečařky Eva Hodanová s Michaelou Mlejnkovou, velice dobré má Olymp tradičně bloky a nebezpečí jistě hrozí také ze servisu. Každopádně budeme k vítězství potřebovat svůj výborný výkon, na což se především soustředíme," zdůraznil na stránkách VK Agel Čada.

Agelky měly na přípravu k pohárovému finále také dostatečný čas. Naposledy sehráli zápas minulou středu v Istanbulu. Ve středu od 15 hodin se tak Hanačky pokusí prodloužit svou neuvěřitelně dlouhou šňůru na osm triumfů v řadě.