Tehdy totiž na Hanou přijelo družstvo bez největších opor a jejich kvalita odpovídala tomu horšímu, co může česká nejvyšší soutěž nabídnout.

„Tehdy na jaře byly veškeré opory Tian Jinu v plné přípravě s čínskou reprezentací na olympijské hry v Riu, proto do ČR nepřiletěly a představil se zde hodně mladý mančaft. Což jsme ale předem nevěděli a fanoušky lákali do hlediště na výborný souboj, který se pak nekonal," vzpomínal s hrůzou asistent prostějovského trenéra Lubomír Petráš pro klubový web.

Nyní bude situace ale jiná, protože se čínský soupeř chystá přijet na Hanou v tom nejsilnějším složení, což znamená, že prostějovské publikum bude svědkem bitvy Hanaček proti některým hráčkám, které vyhrály v Brazílii zlatou olympijskou medaili.

„Tentokrát se příznivci určitě mají na co těšit a pro nás v současné sestavě bez tří chybějících hráček půjde o velmi náročnou prověrku. Pokud protivník skutečně nastoupí kompletní, rozhodně bude favoritem. A my si aspoň vyzkoušíme maximálně těžký souboj," dodal Petráš.

Utkání se odehraje v úterý od 16 hodin na prostějovské palubovce.