Už první set ukázal svěřenkám Miroslava Čady, že narazily na kvalitního soupeře. Zkraje byla bitva velmi vyrovnaná a oba celky se střídaly ve vedení. Až Carter 
s Kossányiovou odpoutaly Prostějov do tříbodového vedení. To Agelkám však dlouho nevydrželo a naopak domácí díky Kvapilové průběh utkání otočily na 14:11. Kossányiové se ještě podařilo srovnat na 17:17. Vyrovnaný stav pokračoval až do samotného závěru. V něm byl úspěšnější pražský celek a zvítězil 27:25.

Hanačky se ale úvodním nezdarem nenechaly zlomit 
a druhé sady naskočily v daleko lepší formě. Postupně si vytvořily čtyřbodový náskok. Za stavu 15:10, však začaly Agelky zbytečně chybovat 
a vrátily soupeřky do hry. Steenberger společně s Kossányivou si už ale dokázaly pohlídat výhru a srovnání hry.

Třetí set byl pro vývoj celého duelu klíčový a i do něj vstoupily lépe Čadovy svěřenky, ale i tentokrát o svůj náskok přišly. Do vedení je vrátila až Vincourová svým servisem. Olympu začala dělat problémy také Borovinšek a pětibodové manko se stalo pro pražský výběr smrtící. Prostějov se dostal do vedení.

I čtvrté dějství dopadlo lépe pro hostující družstvo. Agelky se prakticky okamžitě probojovaly do vedení a svůj náskok si po celou dobu dodržovaly. Olymp se však naposledy vzepřel a dorovnal na 18:18. Hanačky dokázaly využít své zkušenosti a v napjatém závěru uhrály výhru 25:20 a celkově 3:1 na sety.

„Byl to kvalitní zápas mezi prvním a druhým týmem tabulky. Olymp velmi dobře blokoval. V prvním setu nás dokonce porazil, protože se nám nedařilo útočit. paradoxně právě útokem jsme domácí nakonec porazili," okomentoval zápas prostějovský kouč Miroslav Čada a dodal: „Potřebovali jsme sehrát zápas s kvalitním soupeřem, abychom se připravili na Schwerin."

PVK OLYMP PRAHA – VK AGEL PROSTĚJOV 1:3 (25, –20, –19, –20)

Rozhodčí: Labašta a Marschner. Čas: 103 minut. Diváků: 200.

Sestava Olympu: Halbichová, Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková, Mudrová, libero Dostálová – Kopecká, Škrampalová, Jančaříková. Trenér: Stanislav Mitáč.

Sestava Prostějova: Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová – Soares, Markevich. Trenér: Miroslav Čada.