Vstup do nadstavbové části Agelkám vyšel přesně podle plánu. Nebezpečný Olymp Hanačky k ničemu nepustily a předvedly tak jeden z nejlepších výkonů této sezony.

Začátek zápasu ale sliboval tuhý boj. Úvodní dlouhá výměna to jasně naznačovala. Agelky to ale zvládly a brzy vedly 7:4. Poté se však Mitáčův tým probudil a otočil stav na 8:7. Prostějov se ale z nevydařené pasáže rychle vzpamatoval a vzal si vedení zpět na svou stranu.

V koncovce pak už Agelky vyloženě kralovaly a první set získaly jasně 25:17.

Skvělý byl i vstup hostů do druhé sady. Vedení 8:4 jasně naznačovalo prostějovskou převahu. Pražský výběr ale znovu vystrčil růžky a dokázal dokonce srovnat, a to na 14:14. Závěr setu ale patřil Rodriguezové, která skvělým servisem protivníka smetla. Druhý set ovládl Prostějov v poměru 25:18.

Zkraje třetí části domácí vedli 2:0, ale poté znovu udeřil úřadující mistr a rychle proměnil stav ve své vedení 7:3. Když pak Gogův celek utekl pražskému výběru na rozdíl šesti bodů, bylo o vítězi předčasně rozhodnuto.

Třetí sadu Agelky ovládly znovu 25:18. Celková výhra 3:0 na sety je tak dobrou předzvěstí před středeční domácí odvetou osmifinále CEV Cupu s německým Stuttgartem.

PVK Olymp Praha – VK AGEL Prostějov 0:3 (-17, -18, -18)

Rozhodčí: Trumpeš a Peloušek. Čas: 72 minut. Diváků: 150.
Olymp: Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero Dostálová – Kurková, Šotkovská, Bartošová. Trenéři: Stanislav Mitáč a Jakub Brečka.
Prostějov: Hindriksenová, Matienzová, Trnková, Rodriguezová, Emontsová, Herelová, libero Kovářová. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš.