Hned počátek prvního setu přinesl překvapení, když se hostujícím hráčkám postupně podařilo získat až osmibodový náskok. Agelky hrály velmi zakřikle, nedařil se jim především příjem. Absence zraněného libera Markéty Chlumské byla na palubovce viditelná. Přerovu ale nakonec nestačily síly. Za stavu 10:16 domácí celek povstal 
a začal stahovat bodové manko. V rychlém sledu se podařilo především díky Kossányiové dorovnat na 16:16. Prostějovská volejbalistka zaznamenala tři body v řadě a dopomohla k uklidnění hry domácích. Hosté se ale nechtěli vzdát bez boje, a tak se utkání dostalo do dramatické koncovky. V ní byl šťastnějším týmem Prostějov, který zvítězil 26:24.

Druhá sada přinesla ze strany Agelek absolutně odlišnou hru. Již zkraje se chopily vedení, a to navýšily až na 5:0. Hostujícímu družstvu se na tento nástup odpovídalo těžko. Téměř celý set si domácí udržovaly minimálně šestibodový odstup. V závěru se snažil Přerov o zkorigování nepříznivého skóre, ale nepodařilo se mu to. VK Prostějov zvítězil jasně 25:18.

Třetí set přinesl opět vyrovnanou hru obou celků a boj hráček o každý míč. Začátek vyšel lépe domácím, které brzy vedly 5:1. Svěřenkyně trenéra Tůmy se na rozdíl od předchozí části dokázaly do hry vrátit, a dokonce srovnaly na 10:10. Poté přišla část, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. V samotném závěru se hostující celek chopil aktivní role a za stavu 19:20 sahal po úspěchu v třetí sadě, ale zkušenosti a dobrá hra Agelek žádnou komplikaci nepřipustily. Prostějovské volejbalistky postupně vyrovnaly a samy si vytvořily dvoubodový odstup. Konečnou tečku za zápasem udělala Andrea Kossányiová svou přesnou smečí. Prostějov zvítězil 25:22 a celkově 3:0 na sety.

„Především v druhém setu byl značný náš výpadek na přihrávce. Celkově si myslím, že kromě výtečné hry na blocích, kde nás Prostějov přehrál, byla hra vyrovnaná. Bohužel my jsme vytvořili velké množství nevynucených chyb. Pohárový zápas jsem bral jako přípravu na ligový zápas v Ostravě. Soustřeďujeme se především na extraligu, kde chceme udržet naše třetí místo. My jsme dodnes nehráli žádný zápas, ani přátelský, takže pro nás bylo toto utkání takovou přátelskou přípravou," uvedl trenér přerovských volejbalistek Leopold Tůma.

„Spokojený jsem s výsledkem, ale tím bohužel klady končí. Ve hře jsme udělali hodně chyb. Na liberu dnes nastoupila Gomesová. Byla tam vidět nejistota na přihrávce, nicméně nemohla za to jen Gomesová. Chvílemi jsme se báli hrát. Pokud jsme vedli, tak to bylo dobré. Když byl vyrovnaný stav, tak jsme si nevěřili, v útoku jsme byli málo agresivní. Často jsme kazili podání, proto z toho bylo vyrovnané utkání. Vyloženě jsme výhru urvali vůlí. Chtěl bych, aby ve hře bylo více radosti a méně křečovitosti. Ale výsledek 3:0 je v poháru velice důležitý," zhodnotil hru svých svěřenek prostějovský kouč Miroslav Čada.

VK AGEL PROSTĚJOV – PVK PŘEROV 3:0 (24, 18, 22)

Rozhodčí: Kostka a Krtička. Čas: 74 minut. Diváků: 100.

Přerov: Skřičková, Kohoutová, Dedíková, Galíková, Nucová, Rosenbergerová – libero Radivojevičová – Ticháčková, Mátlová, Murčinková. Trenér: Leopold Tůma.

Prostějov: Kossányiová, Miletičová, Žarková, Hrončeková, Hippe, Vincourová – libero Gomesová –Soares. Trenér: Miroslav Čada.