Lídr dosavadní tabulky Prostějov zakončí nadstavbu regionálním derby.

V sobotu od 17 hodin přivítá na své palubovce olomoucké vysokoškolačky.

Svěřenky trenéra Čady prožily neobvyklou sezonu, když po čtyřech letech našly přemožitele, a to dokonce tři.

Nejprve se podařilo zdolat hanácký supercelek Frýdku-Místku, poté Přerovu a nakonec i Olympu Praha.

Jediným týmem z čela tabulky, který nezískal cenný skalp je právě Olomouc a nyní má poslední šanci.

Agelky se ale v posledních dvou zápasech opět vrátily k své tradiční hře. Především uzdravení libera Markéty Chlumské je pro Prostějov klíčové.

„Markéta Chlumská je pro tento tým nepostradatelnou hráčkou. Když je na hřišti, tak obrana i přihrávka má vyšší kvalitu a má hlavně řád. Předtím jsme jen improvizovali, a i když Markéta není ve stoprocentní pohodě, je znát ta dlouhá pauza, tak svým nasazením a přístupem je postrach. V družstvu je větší klid," okomentoval hru Chlumské trenér Miroslav Čada.

Výhry nad Přerovem a Frýdkem-Místkem byly jasnou záležitosti. Prostějovské volejbalistky si daly větší pozor a soupeřky nepodcenily.

„Do Frýdku jsme odjížděli s myšlenkou na těžký zápas. Soupeřovi ale hra nevyšla. Přesto je důležité přistupovat ke každému utkání zodpovědně," myslí si Čada.

Ani duel s Olomoucí nevidí prostějovský kouč jako něco mimořádného:

„Je to sice poslední zápas nadstavbové části, ale nevidím v tom nic mimořádného. My k němu budeme určitě přistupovat zodpovědně, jako ke každému jinému. Doufám, že předvedeme podobnou hru jako ve čtvrtek."

Vysokoškolačky naposledy hrály minulou sobotu, kdy doma přivítaly také Frýdek-Místek. Dobrou hrou mu ale nedovolily získat ani set a zvítězily jasně 3:0. Jestli jim pomůže dlouhá pauza k podobnému výkonu proti Prostějovu, se dozvíme v sobotu od 17 hodin.