Domácí tým nakonec získal třetí výhru v řadě, a to bez ztráty jediného setu. Do vyřazovacích bojů nastoupí Agelky z prvního místa.

„Chtěli jsme před vyřazovací části zapojit do hry trošku jiné hráčky. Vyzkoušet nějaké nové varianty a nechat naše stále opory odpočinout. Jsme spokojeni se sobotním výkonem, velmi dobře se zapracovala Kočiová na univerzále. Jde vidět, že je použitelná, což je jen plus," pochvaloval si asistent prostějovského trenéra Ľubomír Petráš.

Úvodní set ale ukázal, že i hosté umí hrát dobrý volejbal. Olomoucké hráčky držely s favoritkami dlouho krok a dokonce až do stavu 13:15 vedly.

Vysokoškolačky byly jediným týmem z této skupiny, který letos nezískal cenný skalp Agelek a první sada naznačovala, že se o to pokusí. Především vytlučené bloky byly silnou zbraní hostů.

V domácím dresu zazářila Miletič, která svými tvrdými smečemi dorovnala na 15:15. Na postu univerzálky se podobně jako ve Frýdku objevila Kateřina Kočiová, ta v závěru předvedla také několik bezchybných smečí. Prostějov nakonec zvítězil 25:19.

Druhá sada probíhala v režii svěřenkyň trenéra Čady. Již na začátku poslala Kočiová svůj celek do vedení, které brzy narostlo na čtyřbodový náskok. Tento odstup si Agelky udržovaly až do stavu 12:8, poté ještě přidaly a odskočili Olomouci dokonce o osm bodů.

Nepomáhaly ani oddechové časy, které si vybíral trenér hostů Jiří Teplý. Domácí získaly druhý set v poměru 25:16.

„My jsme opět nastoupili v trošku změněné sestavě, což bylo vidět na začátku, když jsme se ještě hledali, ale koncovku jsme zvládli. Druhá sada byla již jasně v naší režii," popisoval Petráš

Hostům nezbývalo nic jiného než se snažit alespoň v třetím setu pozvednout hru a znepříjemnit domácím zápas. Ale začátek patřil opět Prostějovu.

Olomouc se dostala do klání až srovnáním na 7:7. Na podání se postavila Tinklová, která začala svým servisem zlobit, především její dvě esa pozvedla hru hostů.

Domácí hráčky ale neponechaly nic náhodě a brzy dorovnaly, Miletič se tentokrát blýskla dobrým blokem. Poté se obě družstva chvíli přetahovala o vedení, které nakonec získal Prostějov. V závěru se předvedla ještě Gomes, která svými smečemi v závěru rozhodla o výhře 25:22 a celkově 3:0.

„Ve třetí sadě nás pozlobila především Tinklová servisem, čímž nakopla hosty. Soupeře jsme převýšili hlavně na útoku, náš výkon byl kolektivní, podobný tomu z Frýdku-Místku. Je vidět, že jdeme nahoru, což je před play off jen dobře," líčil asistent Petráš

„Já si myslím, že to nebyl moc pěkný zápas. My jsme dodrželi taktiku do poloviny prvního setu. Potom jsme se rozpadli vlastně na celý druhý set, to jsme udělali strašně moc chyb. Už na začátku jsme zkazili tři servisy a soupeře jsme dostali do pohody. Tato sada byla z naši strany nejhorší. Ve třetím setu jsme se zvedli, chytla se Tinklová na servisu a dostala nás do hry, ale bohužel nedůslednost v koncovce nás připravila o dílčí úspěch. Mohlo to být zajímavější," povzdechl si po prohře olomoucký kouč Jiří Teplý

„Byli jsme jediní z první pětky, kteří Prostějov letos neporazili. Bohužel hráli jsme moc u zdi, byli jsme málo drzí, a to se nevyplácí," dodal trenér Olomoučanek.

VK Agel Prostějov – SK UP Olomouc 3:0 (19, 16, 22)

Rozhodčí: Peloušek a Renčín. Čas: 68 minut. Diváků: 500.

Prostějov: Miletič, Hrončeková, Kočiová, Gomes, Žarkova, Vincourová, libero Chlumská – Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Olomouc: Košická, Rutarová, Janečková, Kojdová, Nachmilnerová, Tinklová, libero Maléřová – Vanžurová, Rašková, Piňosová. Trenér: Jiří Teplý.