„Bylo vidět, že hráčky dělaly ještě hodně chyb, na druhou stranu tam však byly i pozitivní věci. Systém, který chceme hrát, se celkem osvědčil a vypadalo to dobře," zhodnotil utkání asistent trenéra Lubomír Petráš.

Po prvním vítězném setu Agelky mírně polevily a ten následující prohrály 21:25. Poté však Brňanky přehrály jasně 25:13. Pro takové výkyvy měl trenér Petráš zdůvodnění.

„Dali jsme šanci oběma nahrávačkám a ten zápas byl místy v jiném rytmu, protože přece jen každá nahrávačka je trochu jiná. Mohli jsme dát prostor i mladým hráčkám, například Adéle Stavinohové," řekl.

Další sady pak zvládly. Ve 4. setu povolily Brňankám 22 bodů, v pátém sedmnáct.

„Na rozehrání to byl ideální soupeř, ale musíme ještě zabrat, budeme pak hrát i s těžšími soupeři," byl přesvědčen Petráš.

Ten také poodhalil, jak probíhala prostějovská příprava.

„Už teď místo kondice děláme taková ta herní cvičení, snažíme se o nacvičování útoků a obran, hrajeme na trénincích i zápasy, kdy se zapojujeme i my trenéři, protože je nás málo. Pořád čekáme ještě na Kubánky nebo na reprezentantku Trnkovou."

Další prověrky před sezonou čekají Prostějovanky ve čtvrtek s Přerovem. Na konci září pak sehrají první přípravný turnaj v Polsku.

„Dále bychom měli ještě sehrát zápasy s Číňankami a uvažujeme o Slavia Cupu," dodal Petráš.

VK AGEL Prostějov – KP Brno 4:1 (19, –21, 13, 22, 17)

Rozhodčí: Navrátil. Čas: 111 minut. Diváků: 200.

Sestava: Hindriksen, Herelová, Weihenmaier, Basa, Frigo, Nová, libero Kovářová – Tinklová, Stavinohová, Cruz. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš.