První set vyšel Prostějovu přesně podle představ.

Úřadující mistr České republiky svého soupeře přímo roznesl na kopytech. Podání Markevisch rovnou posunulo Agelky do vedení 7:0.

Šternberk slavnějším soupeřkám vůbec nestačil, a tak vysoká prohra hostů na sebe nenechala dlouho čekat. Čadův tým nakonec zvítězil jasně 25:8.

Naopak druhá sada přinesla nečekaný odpor Šternberku a hojnost domácích chyb. Jasná nadvláda Agelek se z palubovky vytratila.

Především univerzálka Oborná dělala Čadovým svěřenkám značné problémy.

Favorit se dokázal zkoncentrovat až za stavu 17:16, kdy outsiderovi odskočil a dotáhl druhou sadu do vítězného konce.

Ani ve třetím a závěrečném setu nebyl Prostějov tak suverénním týmem. Zkraje dokonce prohrával 1:3, ale toto varování bylo pro Agelky dostačující a průběh třetí sady rychle otočily na 5:4.

Svůj náskok si Prostějovanky už dokázaly pohlídat a dovedly i třetí část do vítězného konce. Výhra 25:19 a celkově 3:0 na sety, tak ukončila letošní rok na prostějovské palubovce.

„Úvodní set byl z naší strany velmi kvalitní, hráli jsme vynikající obranu a soupeře tím nepustili vůbec k ničemu. Následně došlo ke ztrátě koncentrace, například ve druhé sadě tam bylo sedm zkažených podání. Tím jsme Šternberku umožnili se chytit, především mu výborně vycházely útoky středem sítě. I přes dílčí problémy jsme ale utkání nakonec zvládli a trochu slabší výkon od druhého setu lze za daných okolností pochopit," omlouval své svěřenky na klubovém webu asistent prostějovského kouče Lubomír Petráš.

Podobný názor na utkání měl i šternberský asistent Jan Drešl: „Do střetnutí jsme vstoupili s obrovským respektem až strachem ze silného soupeře. To se projevilo řadou zbytečně vyházených balónů ve špatné úvodní sadě, naštěstí se holky od druhého setu vzpamatovaly. Pak už jsme s Prostějovem zvládali docela držet krok, byť domácí jsou samozřejmě o dvě třídy jinde než my. Každopádně druhý i třetí set jsme zvládli dobře, když se útočně dařilo našim střeďačkám a celý tým bojoval."

VK AGEL Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (8, 21, 19)

Rozhodčí: Kostka a Dušek. Čas: 62 minut. Diváků: 300.¨

Prostějov: Zatloukalová, Markevich, Karg, Simon, Kossányiová, Borovinšek, libero Kovářová – Gambová. Trenér: Miroslav Čada.

Šternberk: Ticháčková, Janečková, Oborná, Konečná, Kepplová, Sochorcová, libero Hronová – Borovcová, Bartáková, Kulová. Trenér: Martin Hroch.