Pražský výběr se s Hanačkami letos utká dříve, než bylo zvykem. Mitáčovy svěřenky se v poslední době praly s Agelkami až ve finále. Nyní se Čadův tým musí s nepříjemným soupeřem poprat nyní.

„Po minulé sezóně Olymp tradičně oslabil, když jeho kádr opustilo několik dalších hráčských opor. Přesto vstoupil do ligy dobře tím, že využil příznivý los. Potom ale přišly zápasy proti papírově silnějším soupeřům, častější porážky a pokles na páté místo. Přesto i z něj dokázal opět postoupit do semifinále, což svědčí o volejbalovém zlepšení Olympu během letošního ročníku," přiblížil prostějovský kouč Miroslav Čada pro klubový web semifinálového soupeře.

Svou sílu dokázal Olymp ve čtvrtfinále, kde se vypořádal s Přerovem, a to beze ztráty setu.

S Agelkami se pražský výběr letos střetl jen dvakrát.

Obě utkání ale Hanačky zvládly bez větších problémů. „Oba vzájemné souboje jsme zvládli velice dobře, ovšem to nás nesmí v žádném případě ukolébat. Olymp se tehdy po letním omlazení teprve dával postupně dohromady a z logických důvodů na tom nebyl výkonnostně tak, jak je momentálně. Očekávám, že teď proti nám zahraje mnohem lépe než před těmi několika měsíci," zdůraznil Miroslav Čada.

První zápas sehrají Agelky v sobotu v 17 hodin v hale Sportcentra DDM. Druhá bitva proběhne na stejném místě i ve stejném čase v neděli.

„Pochopitelně se na Olymp důkladně nachystáme též po taktické stránce, avšak podstatné určitě je, abychom sami byli v co nejlepší formě. K tomu jsme se v přípravě věnovali jak kondici, tak herním věcem a navíc zařadili dva přátelské duely s Ostravou i čínským Tian Jinem," dodal prostějovský kouč.