Oba týmy se v bojích o titul potkaly v posledních čtyřech letech a vždy jasně triumfovaly Hanačky.

Výběr trenéra Čady je jasným favoritem i letos. Agelky prošly základní části i nadstavbou bez ztráty jediného zápasu.

Prostějov navíc předvedl nečekanou spanilou jízdu prestižní Ligou mistryň, kde bojoval dokonce ve vyřazovacích kolech. V play off české extraligy pak v šesti zápasech neztratil ani set a v nastoleném trendu chce pokračovat.

„Soustředíme se hlavně sami na sebe. Abychom se na finále co nejlépe připravili a v posledních zápasech tohoto ročníku odvedli špičkové výkony. Když to dokážeme, nemělo by být o našem dalším prvenství vážnějších pochyb," řekl pro klubový web prostějovský trenér Miroslav Čada.

Cesta Olympu do finále byla mnohem složitější. Pražský výběr sice v prvním kole přešel hladce přes Přerov, ale v semifinále narazil na houževnatý Frýdek-Místek. Tato série se protáhla na celých pět zápasů, z toho čtyři trvaly více než dvě hodiny.

„Tahle série určitě stála hráčky Olympu mnoho sil a jistě po ní byly unavené. Konec semifinále a začátek finále však dělí celý jeden týden času, což představuje dostatečný prostor na odpočinek. Proto vůbec nekalkulujeme s tím, že by našemu protivníkovi mohla v soubojích o zlato chybět energie. Snad to ani nemáme zapotřebí, my v první řadě spoléháme na svou vlastní kvalitu," zdůraznil kouč Čada.

Respektujeme schopnosti soupeře

Agelky letos vládnou českým palubovkám ještě s větší suverenitou než v předešlých letech, přesto nechtějí finále s Olympem podcenit.

„Říkám to před každým utkáním či sérií a teď to opět zopakuji: respektujeme schopnosti soupeře. U Olympu to platí dvojnásob, protože po loňském oslabení kádru vinou odchodu několika opor nepřestal hrát velmi kvalitní volejbal a celoroční dobrou práci zúročil čtvrtým postupem do finále za sebou. Což zaslouží uznání s vědomím, že si na PVK musíme dát pozor," vyzdvihl Čada soupeřovy kvality.

Finálová série začne v sobotu od 17 hodin na palubovce prostějovského Sportcentra DDM.

Druhý duel se odehraje na témže místě a v témže čase v neděli. Třetí bitva pak proběhne ve středu 22. dubna v Praze.

„Důležité je jako vždy neklopýtnout doma v prvních dvou střetnutích série, abychom pak do Prahy jeli s velkou výhodou vše definitivně dotáhnout do úspěšného konce. Věřím, že nás o víkendu přijde povzbudit co nejvíc fanoušků a poženou mančaft vpřed. Na oplátku jim hodláme znovu ukázat špičkový volejbal vedoucí k vítězstvím," dodal na klubových stránkách Miroslav Čada.