Úvodní sada zápasu však nebyla pro Prostějov vůbec snadná. Naopak Agelky prakticky od jeho začátku tahaly za kratší konec. Přerov si držel hned od začátku jednobodové vedení. To postupně navýšil až na tři body. Agelky včele s Matienzovou a Vargasovou sice své manko opět stáhly, ale dlouho nemohly duel otočit ve svůj prospěch. To se Čadovým svěřenkám podařilo až v samotném závěru. První část tak domácí ovládli 25:23.

„V úvodu jsme měli problémy hlavně v obraně a skoro celý první set byl poznamenaný naším slabším servisem. Tím pádem uvolněný soupeř dobře přihrával i útočil, vycházely mu riskantní balóny, dlouho nám dělal problémy. Vypadalo to, že dokonce ztratíme vstupní sadu, ale zvládli jsme její koncovku a pak svůj výkon zlepšili," oddychl si na klubových stránkách asistent prostějovského kouče Lubomír Petráš.

Druhá sada už byla o poznání jasnější. Prostějov se tentokrát chopil vedení hned ze začátku, a to postupně navyšoval až na pět bodů. Přerovské volejbalistky sice bojovaly, ale svou ztrátu nedokázaly smazat a vývoj setu ani nezdramatizovaly. Agelky tak ovládly i druhou část, a to 25:17.

Třetí dějství už bylo opět 
o něco dramatičtější. Agelky se znovu rychle chopily vedení, ale soupeřky si je tentokrát nenechaly příliš utéct. Takže dílčí vedení 9:7 slibovalo ještě dramatický vývoj třetího setu. Hosté nakonec srovnali na 14:14. Poté však přišly na řadu přerovské chyby. Poláškova trefila při smeči pouze síť a darovala tak favoritkám znovu vedení. To si už Čadův celek nenechal vzít a vyhrál 25:20 
a celkově 3:0 na sety.

„Zápas se nám docela povedl. Samozřejmě jsme nečekali, že bychom tady mohli vyhrát, ale úvodní set byl z naší strany výborný. Jen škoda, že se jej nepovedlo dovést do vítězného konce, neboť jsme na to měli," posteskl si kouč Přerova Libor Galík.

Prostějovské volejbalistky nyní čeká dlouhé zápasové volno. Nejbližší zápas totiž sehrají až 14. ledna v Olomouci. Doma se Agelky ukáží až 23. ledna, kdy vyzvou Šternberk.

PROSTĚJOV – PŘEROV 3:0 (23, 17, 20)

Rozhodčí: Trumpeš a Kostka. Čas: 67 minut. Diváků: 400.

Prostějov: Markevich, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, Tinklová, libero Kovářová – Soares, Gambová. Trenér: Miroslav Čada.

Přerov: Polášková, Rašková, Tomášeková, Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, libero Šťastná – L. Kohoutová. Trenér: Libor Gálík.