„Šli jsme do zápasu trochu s obavami, protože našim hráčkám dělá hala Olympu většinou problémy. Navíc mě překvapil kvalitní výkon soupeře. Viděl jsem jeho utkání v Přerově a dnešní hra domácích byla neporovnatelně lepší," smekl před soupeřem kouč Peter Goga.

Úvod utkání Agelkám nevyšel a brzo prohrávaly 3:7. Poté však zabraly a obrátily skóre na 14:11. S koncem setu si pak bez problémů poradily a získaly jej poměrem 25:17.

Velký herní výpadek ale Agelky zaznamenaly ve druhém setu, kdy jej prohrály 22:25. Prostějovanky mohl mrzet opět hlavně začátek setu, protože sotva začaly hrát, prohrávaly už 7:15.

Třetí set ale Hanačky opět prokázaly svou kvalitu a po jeho celý průběh s výjimkou úvodu vyhrávaly, a to dokonce i 22:12. Další polevení znamenalo snížení prostějovského náskoku a výhru ve třetím dějství výsledkem 25:19.

Poslední set to vypadalo na jasnou záležitost, Prostějov vedl 19:9, ale poté se opět projevilo velké polevení a Pražačky se dostaly na rozdíl pouhých čtyř bodů. Hvězdný tým však znovu zabral a vyhrál nakonec 25:18.

„My bohužel zatím nehrajeme konstantně, náš výkon je jako na houpačce. Ale cením si pomoci univerzálky Yeliz Basa, i když odehrála pouze necelý set," svěřil se Goga klubovému webu po vítězném utkání.

Olymp Praha – Prostějov 1:3 (-17, 22, –19, –18)

Nejvíce bodů: 23, Šimáňová 10, Melicharová 9 – Rodriguezová 16, Emontsová 14, Trnková 10.