Miroslav Čada nasadil už velmi silnou základní sestavu. Tu, která nastoupí ve středu v rámci Ligy mistryň proti Istambulu. To také značilo pramalé šance domácích na úspěch. První set však nebyl tak jednoznačný, jak se dalo čekat. Svěřenky Miroslava Čady nehrály ve vysokém tempu a dokonce poměrně často chybovaly. Brno toho však nevyužilo a padlo 14:25.

Druhá sada byla vyrovnaná do stavu 4:4, ale poté zabodovala Kossányiová a vzápětí přišla řada prostějovských bloků. Hosté naráz vedli 9:4. Odstup pěti bodů už Brňanky nesmazaly. V závěru setu pak přišla ještě šňůra osmi bodů při podání Borovinšek.

Do třetí části naskočila prostějovská kapitánka Soares a smečařka Kočiová. Změna v sestavě přinesla rychlý odskok Prostějova na 6:1. Favoritky už nepřipustily žádné překvapení, a tak zvítězily i ve druhém extraligovém zápase.

SG BRNO – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-14, –11, –11)

Rozhodčí: Buchar a Kostka. Čas: 55 minut. Diváků: 50.

Sestava Brna: Pospíšilová, Slámová, Podhrázká, Najbrtová, Hrazdírová, Chvátalová, libero Uhlířová – Hudylivová, Suchá, M. Kurková. Trenér: Ondřej Marek.

Sestava Prostějova: Vincourová, Steenbergen, Kossányiová, Carter, Borovinšek, Markevich, libero Jášová – Soares, Kočiová, Hutinski. Trenér: Miroslav Čada.