„Vzhledem k tomu, že šlo o naše poslední utkání před duelem Champions League v Casalmaggiore, jsme potřebovali postavit nejsilnější sestavu v zájmu udržení zápasového rytmu klíčových hráček. SG na to doplatilo hodně vysokou porážkou, což je mi svým způsobem líto. Na druhou stranu tenhle výběr pod brněnskou hlavičkou hraje ženskou extraligu a s něčím takovým musí počítat," uvedl k sobotnímu utkání na klubových stránkách prostějovský trenér Miroslav Čada.

Agelky do něj vstoupily skvěle. Jejich nejsilnější složení mělo nad Brnem navrch a brzy vedlo 9:3. Hosté vzápětí snížili na 11:6, ale pak začala úřadovat na servisu Weissová a stav se rychle změnil na 22:7. Prostějov nakonec zvítězil 25:10.

Hanačky však vzápětí polevily a dokonce prohrávaly 3:4. Nebyl by to však nejlepší český tým, kdyby se s Brnem příliš trápil. Výhra 25:13 potvrdila sílu Agelek a ještě víc ji podtrhl třetí set. V něm Čadův tým opravdu kraloval. Servis Topičové znamenal vedení 13:1. Mladičké brněnské volejbalistky byly bezradné a nakonec padly 25:6, tedy pouhý bod od extraligového rekordu.

„Favorit na nás vytvářel velký tlak už od servisu a tentokrát jsme vůbec nestačili. Musím říct, že prostějovská děvčata mají hodně odehráno a je vidět, že mají i kvalitně natrénováno," pochválil soupeře brněnský trenér Aleš Novák.

VK AGEL Prostějov – VK SG Brno 3:0 (10, 13, 6)

Rozhodčí: Trumpeš a Zimmermann. Čas: 51 minut. Diváků: 250.

Prostějov: Weissová, Steenbergenová, Topičová, Vargasová, Borovinšeková, Matienzová, libero Kovářová – Herelová, Soaresová, Tinklová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.

SG Brno: Nečasová, Baumruková, Valášková, Helanová, Mikulcová, Cruzová, libero Slavíková – Vaňková, Šmídová. Trenéři: Aleš Novák a Jakub Brečka.

Jasnou výhru získaly Agelky také v pátečním měření sil. Miroslav Čada postavil do základní sestavy hráčky z druhé šestky, ale ty ho nezklamaly. Hosté se sice dostali v každém setu na dvojciferný počet bodů, přesto to na favorizovaný Prostějov vůbec nestačilo.

„Utkání jsme zvládli solidně i v pozměněném složení. Tato sestava hrála většinu času dobře kromě opět slabšího blokování, které u nás v této sezóně zatím dost zaostává za útokem. Na SG bylo vidět, že mu nechybí těžké zápasy, ale spíš kvalitní trénink," dodal Miroslav Čada.

VK AGEL Prostějov – VK SG Brno 3:0 (15, 11, 10)

Rozhodčí: Dziacký a Kostka. Čas: 62 minut. Diváků: 300.

Prostějov: Tinklová, Gambová, Herelová, Soaresová, Matienzová, Borovinšeková, libero Kovářová – Weissová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.

SG Brno: Baumruková, Cruzová, Jandová, Kopáčová, Valášková, Nečasová, libero Slavíková – Vaňková, Helanová, Mikulcová, Šmídová. Trenéři: Aleš Novák a Jakub Brečka.