„První dvě utkání byla z naší strany dobrá, to třetí slabé. V Olomouci se nám nedařila obrana, horší byly přihrávka i útok, ani nahrávačce se moc nedařilo. Celkově jsme venkovní duel semifinále neodehráli příliš kvalitně a vyloženě jej urvali silou. Za postup 3:0 na zápasy jsem ale samozřejmě rád," řekl pro klubový web po výhře v Olomouci trenér Agelek Miroslav Čada.

Kouč byl ale spokojen především s koncovkou, protože Agelky letos ve třech podobných zápasech padly. Nyní to zvládly, což jen dokazuje na větší sehranost.

Olymp Praha měl cestu do finále extraligy daleko komplikovanější. V semifinále se střetnul s Přerovem, který si svou dobrou hrou vynutil až rozhodující pátý duel. V něm již obhájce titulů vicemistra nepřipustil komplikaci a po roce se opět postaví Prostějovu. O výhře Pražanek rozhodly především jejich výborné bloky. Agelky musely čekat na svého finálového soupeře až do pondělí.

„Jestli je nepříjemné, že jsme až do pondělního večera neznali svého finálového soupeře? V tomto případě ani ne. Rozhodující série o titul totiž začíná až v sobotu, tím pádem zbylo k přípravě na konkrétního protivníka dostatek času," přemítal prostějovský kouč," prozradil pro klubový web Čada.

Olymp již letos dokázal Prostějov jednou porazit, což jen poukazuje na jeho sílu. Ve finálových duelech půjde o vše. Oba týmy mají velké volejbalové kvality. Výhodou pro Agelky je začátek série na domácí palubovce. Již první dva zápasy mohou dát Čadovým svěřenkám do ruky obrovský trumf.

„Hlavně ve své specifické hale jsou Pražanky velmi sebevědomé a tím nebezpečné, na což si musíme dát pozor. Proto bude nesmírně důležité vítězně zvládnout obě první utkání finále doma, abychom šli do zápasového vedení 2:0. Tohle se otáčí těžko, takže holkám maximálně zdůrazním nutnost absolutního soustředění na domácí vstup do série," prozradil zkušený stratég Čada.

Úvodní dva finálové duely hostí hala Sportcentra DDM Prostějov. První zápas se odehraje v sobotu již od 16.30. Druhé utkání čeká na Agelky v neděli od 17 hodin. přijďte podpořit svůj tým v boji za ziskem neuvěřitelného pátého titulu v řadě.