Brno, Prostějov – Prostějovské volejbalistky se v sobotu vydaly na brněnskou palubovku. Souboj s Královým Polem, ale nebyl procházkou růžovou zahradou. Agelky musely naopak dvakrát otáčet nepříznivý vývoj duelu.

16.2.2014

Pavla VincourováFoto: DENÍK

Hned první set překvapivě ovládly domácí volejbalistky.

Hanačky nechtěly zápas podcenit a začátek jim jako obvykle patřil. Brzy se dostaly do tříbodového vedení, které si bez větších problémů udržovaly.

Za stavu 6:9, ale přišla pětibodová šnůra Brňanek a otočení skóre na 11:9.

Hosté se tak dostali do krize a jen těžce odpovídali na nápor domácích. Brno se díky výborné obraně vyhouplo do vedení 16:11 a nakonec také zvítězilo 25:21.

Druhá sada však už nepřipustila žádné překvapení.

Agelky začaly výborně a rychle si vytvořily pětibodové vedení. Hra Prostějova se ve všech ohledech zlepšila.

Naopak Brno začalo pod zvětšeným tlakem kupit vlastní chyby.

V samotném závěru se na servis postavila Pavla Vincourová a svým skvělým výkonem uzavřela druhou sadu jasným výsledkem 25:13 pro Hanačky.

Třetí část začala opět lépe pro hosty. Čadovy svěřenky se dostaly až do vedení 13:9. V tomto okamžiku se však opakoval průběh úvodního setu.

Brňanky se herně zvedly a pětibodovou šňůrou otočily dosavadní průběh duelu. Hra se poté několikrát srovnala, ale lepším týmem byli domácí. V dramatické koncovce odvrátili dva setboly a nakonec zvítězit 32:30.

Agelky tak musely podruhé obracet nepříznivý vývoj klání. Hanačky zabojovaly a dostaly se do vedení 7:3, ale Brňanky se nechtěly vzdát možného překvapení. Gonzalezovy hráčky dokonce srovnaly na 11:11. Prostějov ale nepřipustil žádnou komplikaci a opět odskočil. Čtvrtý set také vyhrál 25:18.

Pátou zkrácenou sadu favorit už ovládl bez sebemenších problémů. Okamžitě vedl 9:1. Brňanky se nezmohly na větší odpor a padly 5:15 a celkově 2:3 na sety. Čadovy svěřenky jsou tedy stále neporažené.

„Brno hrálo výborně. Jeho hráčky byly dobře připravené a zaskočily nás kvalitní obranou na síti. Bohužel jsme nedokázali získat třetí set, přestože jsme měli náskok šesti bodů. V tiebreku pak soupeř hodně chyboval, což nám ulehčilo vítězství," oddechl si pro klubový web prostějovský lodivod Miroslav Čada.

Spokojení byli také domácí.

„Byl to pěkný volejbal, škoda našeho velkého množství nevynucených chyb v rozhodujícím setu. Nakonec jsme rády alespoň za bod," přiznala Ivana Cebáková asistentka brněnského trenéra.

Královo Pole Brno – VK AGEL Prostějov 2:3 (21, –13, 30, –18, –5)

Rozhodčí: Činátl a Marschner. Čas: 123 minut. Diváků: 200.

Sestava Brna: Toufarová, Onderková, Širůčková, Michalíková, Vyklická, Nováková, libero Chlumská – Menšíková, Součková, Herbočková, Marešová. Trenér: Andre Gonzalez.

Sestava Prostějova: Malesevic, Borovinšek, Carter, Gambová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová – Kossányiová, Soares. Trenér: Miroslav Čada.