„Pro nás to bylo velice těžké utkání. Věděli jsme už dopředu, že kvůli různým okolnostem budeme oslabení a k tomu se navíc přidalo zranění Mareike Hindriksenové hned v prvním setu," popisoval duel trenér Prostějova Peter Goga na klubovém webu.

Agelky i přes oslabení vstoupily do utkání výborně a postupně si vytvořily nad hosty jasné vedení – 12:4. Brno však zlepšilo podání a hru srovnalo. Navíc si Hindriksenová zvrtla kotník. Gogův výběr, ale závěr setu zvládl a získal jej 25:22.

„Kdybychom lépe zvládli úplný začátek, mohlo to zajímavě směřovat k naší výhře," posteskl si Marek Rojko.

Druhý set už ale patřil hostujícímu celku. Brno rychle vedlo 6:1. Agelky ale dokázaly srovnat na 13:13 a vzápětí vedly dokonce 18:13. Hosté se však nevzdali a v nervy drásající koncovce zvítězili 27:25. Vzápětí pak brněnský celek ukázal svou sílu v plném světle a favorita zdolal jasně 25:17. Hosté byli tentokrát lepší ve všech ohledech.

Hanačky ale nechtěly připustit porážku a znovu zabraly. Ve čtvrtém setu se jim podařilo zvítězit 25:17 a bitva tak směřovalo do páté zkrácené sady. Prostějov do ní vstoupil jasným vedením 5:1. Hosté své manko nakonec stáhli na pouhé dva body, ale to už bylo maximum. Domácí zvítězili 15: 11 a celkově 3:2 na sety.

„Holkám jsem po utkání říkal, že si strašně cením takhle vybojovaného vítězství a stavím jej výš, než třeba hladkou výhru 3:0 v Olomouci. Rozhodně nejsem zklamaný, spíš vidím pozitivně tu schopnost poprat se s nepříznivým vývojem," řekl po zápase Peter Goga.

S tím souhlasil i trenér Kralova Pole Marek Rojko: „Prostějov prokázal svou kvalitu i v pozměněné sestavě a jak ve čtvrtém, tak v pátém setu nám nedal moc šancí. I jeden získaný bod může být pro nás zlatý v boji o horní čtyřku pro nadstavbu."

VK AGEL Prostějov – Královo Pole Brno 3:2 (22, –25, –17, 17, 11)

Rozhodčí: Zimmermann a Kavala. Čas: 127 minut. Diváků: 400.

Prostějov: Hindriksenová, Matienzová, Trnková, Rodriguezová, Nová, Herelová, libero Kovářová – Gambová, Tinklová. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš.

Brno: Suchá, Pottsová, Měrková, Salanciová, Brownová, Koseková, libero Doležalová – Polášková, Tesařová, Šloufová. Trenéři: Marek Rojko a Radim Vlček.