Hanačky už tentokrát hrály i s uzdravenou nahrávačkou Vincourovou. Navíc hned z kraje zápasu otočily nepříznivý stav z 2:1 na 2:8. Servis Solange Soares domácímu celku nevyhovoval. Agelky nakonec zvítězily jasně 25:16.

Ve druhé sadě se dostala Slavia do vedení 4:2, ale přesné smeče prostějovské trojice Steenberger, Hutinski, Malesevic vývoj opět otočila. Pražský výběr ale znovu zazlobil a srovnal na 8:8. Čadovy svěřenky ale nepřipustily žádné další překvapení a i tentokrát jasně zvítězily 25:17.

V posledním setu se hosté opět prosazovali úspěšným servisem a útokem středem hřiště. Manko domácích volejbalistek se rychle vyšplhalo na deset bodů. Utkání bylo tedy rychle rozhodnuté. Prostějov ovládl třetí sadu 25:14 a celkově zvítězil 3:0 na sety.

„Úvodní dva sety byly z naší strany vcelku dobré, ve třetím nás už soupeř lépe ubránil. Výhra Prostějova 3:0 byla naprosto zasloužená, kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy je opravdu velký," pochválil soupeře pro klubový web trenér Slavie Jiří Vojík.

Spokojený s výkonem svých svěřenek mohl být také kouč Prostějov Miroslav Čada. „Po celou dobu utkání jsme byli lepším týmem a přes bojovný výkon Slavie jasně zvítězili. Tentokrát jsme se ani nedopouštěli takových výpadků, což je směrem k dalším těžším soubojům pozitivní," řekl pro web svého týmu Čada.

VOLLEYBALL CLUB SLAVIA PRAHA – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-16, –17, –14)

Rozhodčí: Kvarda a Bydžovský. Čas: 65 minut. Diváků: 150.

Sestava Slavie: Smolková, Janderová, Toncarová, Vinecká, Adlerová, Vašutová, libero Zoulová – Prokopová, Dušilová. Trenér: Jiří Vojík.

Sestava Prostějova: Malesevic, Hutinski, Soares, Melicharová, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová. Trenér: Miroslav Čada.