Přerov tentokrát přijel do Prostějova ve značně okleštěné sestavě. Hosté měli jen sedm zdravých hráček a neměli libero. Přesto zahájili zápas dobře a dokonce vedli 3:2. Agelky však rychle začaly potvrzovat roli favoritek a otočily vývoj zápasu na 7:4. Poté začala podávat Gambová, a to skvěle. To už domácí vedli 12:5. Přerov se probudil až za stavu 17:7 a stáhnout velký náskok favoritů se mu nepodařilo. Čadův tým vyhrál 25:16.

Start druhé sady plně patřil domácím. Agelky rychle vedly 4:0. Brzy se postavila na servis Melissa Vargasová a šesti esy Přerov přímo zničila. Prostějov tak vedl 13:2. Vzápětí se hosté probudili, ale na srovnání stavu to nestačilo. Druhý set tak získal Čadův tým 25:13.

Třetí set zahájili hosté podobně jako ten první a vedli 3:2. Poté začala znovu úřadovat svým podáním Vargasová a obrátila stav duelu na 10:3. To už bylo o vítězi předem rozhodnuto. Přerov sice ještě šňůrou bodů snížil své manko jen na čtyři body, ale to bylo maximum, co dokázal. Třetí set připadl Prostějovu v poměru 25:16 a celkově 3:0 na sety.

„Utkání proběhlo v poněkud vlažnějším tempu a bylo ovlivněné jak silně nekompletní sestavou soupeře, tak naším výborným podáním. Dařilo se na něm zejména Melisse Vargasové, která dala jedenáct es. Zpočátku jsme se trochu trápili v útoku, ale postupně se to zlepšilo a s povinným vítězstvím jsme neměli žádné problémy. Odvedli jsme dobrý spolehlivý výkon," pochvaloval si na klubovém webu asistent prostějovského kouče Lubomír Petráš.

Chválu si našel pro svůj tým také Libor Gálík: „Navzdory hladké porážce musím pochválit holky, které tento těžký zápas při našem kritickém zdravotním stavu odehrály. Silnému Prostějovu jsme vcelku solidně čelili kromě Vargasové, jež nás rozstřílela podáním, na které by potřebovala zbrojní pas."

VK AGEL Prostějov – Volejbal Přerov Precheza 3:0 (16, 13, 16)

Rozhodčí: Vachutka a Peloušek. Čas: 64 minut. Diváků: 400.

Prostějov: Markevichová, Tinklová, Herelová, Gambová, Vargasová, Borovinšeková, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.

Přerov: Tomášeková, Rašková, Šťastná, K. Kohoutová, Cebáková, L. Kohoutová – Šebetovská. Trenéři: Libor Gálík a Vladimír Tabara.